سایت تخصصی گیاهان دارویی.بزرگترین مرجع گیاهان دارویی. درمان ساده بیماریها با گیاهان دارویی.خواص میوه ها.خواص سبزی ها .داروهای گیاهی.اطلاعات دارویی.درمان لاغری.درمان چاقی.بیماریهای شایع.اخبار سلامت.اخبار پزشکی.تریاژ.
تندرستی را در طبیعت جستجو کنید 
قالب وبلاگ
نویسندگان
ابر برچسب ها
<>
کمبود کلسیم و ویتامین D منجر به افزایش بروز ام اس شده است


mihansalamat.com

رییس انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی كشور هشدار داد: کمبود کلسیم و ویتامین D تنها منجر به بروز پوکی استخوان نمی شود بلکه در بسیاری از موارد ابتلای فرد به بیماری های سیستمیک، دیابت و بخصوص ابتلای به ام اس به این مسئله مربوط می شود.

 
دكتر حاجی فرجی در نشست خبری هفته بسیج آموزش تغذیه گفت:« بحث آموزش تغذیه صحیح در تمام اقشار مختلف جامعه بویژه قشرنوجوان و جوان اهمیت بسیاری دارد چرا که روز به روز به دلیل زندگی ماشینی و صنعتی رو به مسیر اضافه وزن و چاقی و تبعات آن می رویم و با توجه به اینکه 25 درصد تا 30 درصد جامعه، قشر نوجوان هستند لذا اهمیت بسیاری دارد که بحث پیشگیری از اضافه و وزن چاقی صورت گیرد تا شاهد بزرگسالانی چاق نباشیم که امروزه این رقم در بزرگسالان ما بالای 50 درصد است در حالی که در گذشته بحث اصلی ما در حوزه تغذیه، سوء تغذیه در کودکان بود و در گذار تغذیه ای قرار گرفته ایم که مشکل اضافه وزن و چاقی بر این مشکل افزوده شده است که خود عاملی برای بروز بیماری های قلبی و عروقی و بیماری های کبدی و دیابت است.»  

وی با اشاره به تحقیق صورت گرفته در مهدكودك‌های تهران، گفت: این تحقیق در كودكان زیر سن دبستان انجام و مشاهده شد كه كودكان شش ساله‌ای در تهران وجود دارند كه وزنشان به 70 كیلوگرم می‌رسد. این مسئله یك هشداراست. علت این موضوع منشاء ژنتیكی نیست بلكه آموزش نادرست، سبك زندگی اشتباه، عادات تغذیه‌ای غلط و فعالیت بدنی ناكافی است كه باید تغییر جدی در این زمینه ایجاد شود. این تحقیق اضافه وزن، چاقی و بیماری‌های همراه آن از جمله قند خون، چربی خون و همچنین آنزیم‌های كبدی در این كودكان مشاهده شد.

به گزارش خبرنگار سلامت نیوز، وی با تاكید بر لزوم مصرف میوه و سبزی به حد كافی گفت: مصرف میوه و سبزی دریافت انرژی روزانه را كنترل می‌كند. این در حالیست كه در تولید این محصولات دقت نمی‌شود و این محصولات معمولا به سموم دفع آفات آلوده هستند.
رییس انستیتو تحقیقات تغذیه کشور با هشدار نسبت به کمبود کلسیم 90 درصد کودکان و نوجوانان در کشور گفت:«کمبود کلسیم و ویتامین D تنها منجر به بروز پوکی استخوان نمی شود بلکه در بسیاری از موارد ابتلای فرد به بیماری های سیستمیک، دیابت و بخصوص ابتلای به ام اس به این مسئله مربوط می شود. کاهش مصرف شیر و عادات تغذیه ای غلط و دریافت ناکافی آفتاب به دلیل سبک زندگی شهری و نوع شغل فرد از دلایل بروز کمبود کلسیم در افراد است.»

وی تاکید کرد: شیری كه در مدارس كشور توزیع می‌شود تامین كننده نیاز دانش آموزان به ویتامین D و كلسیم نیست. به این منظور پیشنهاد غنی سازی شیر با ویتامین D و كلسیم و همچنین غنی سازی آبمیوه با ویتامین D و كلسیم داده شده است. این پیشنهاد باید در شورای سیاستگذاری سلامت مطرح شود. اگر این موضوع به تصویب برسد كمك جدی در كاهش كمبود ویتامین D و كلسیم در دانش آموزان دارد. همچنین غنی سازی شیرهای یارانه‌ای نیز بسیار موثر خواهد بود.
وی از یبوست به عنوان یكی از مشكلات عمده در بزرگسالان یاد كرد و گفت: فعالیت بدنی ناكافی و مصرف ناكافی میوه و سبزیجات در این زمینه موثرند.

دکتر حاجی فرجی ادامه داد: نوشابه‌های گازدار و انرژی زا با وجود تمام مضرات به وفور وارد كشور می‌شوند و در كشور نیز تولید می‌شوند و سهمی از غذا و الگوی خانواده‌ها را به خود اختصاص داده‌اند که فاجعه است. نوشابه‌های انرژی زا تنها یك تبلیغ است و واقعیت علمی ندارد. این نوشابه‌ها عوارض دارند و باید از سر سفره‌ ها خارج شود.

وی با تاكید بر لزوم كاهش مصرف نمك در غذای روزانه گفت: سدیم تنها مربوط به نمك سر سفره نیست بلكه غذاهای فراوری شده و آماده از سدیم زیادی برخوردارند. در این زمینه طرح تولید سوسیس و كالباس گیاهی مطرح است چرا كه نمی‌توان چنین مواد غذایی را از مردم گرفت و به دنبال این هستیم که تولید سوسیس و کالباس ها را به فرآورده ای سالم تبدیل کنیم به این ترتیب سوسیس و كالباس گیاهی به زودی به كمك صنعت به مرحله تولید می‌رسد.

رییس انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی كشور همچنین درباره غذاهای بیمارستانی نیز گفت: بسیاری از بیمارستان‌ها هنوز الگوی مناسب غذایی را ندارند. هر چند به ازای تعداد مشخصی از تخت‌های بیمارستانی باید یك كارشناس تغذیه حضور داشته باشد اما در بسیاری از بیمارستان‌ها تنها یك كارشناس تغذیه فعال است. پروتكل‌های این موضوع در حال شكل گیری است.لیزر انگشتی BEAMS


http://hamkaran.biz/images/hfinger%20(3).gif

پدیده سال 2012 را به انگشتان خود ببندید

درخشش آتش در دستان شما !!!

دیگران را حیرت زده نمایید!

http://hamkaran.biz/images/finger4.jpg

در تاریكی ها هر چه می خواهید بكشید ...

فقط كافیست دست خود را حركت دهید تا امواجی

از رنگ ها با حركت دست شما در فضا رسم شود


نوشته ها و اشكال مورد علاقه خود را در فضا رسم كنید ...

هدیه ای بی نظیر و به یاد ماندنی

برای كسی كه دوستش دارید و حتی برای خودتان!

http://hamkaran.biz/images/finger7.jpg

تكنولوژی جدید و بی نظیری كه تحسین

همگان را برانگیخته است.

با آمار جهانی فروش در هر 48 ثانیه یك عدد ...

قیمت فقط : 9900 تومان
    
http://hamkaran.biz/product/buy.gif  http://hamkaran.biz/product/buy.gif
http://hamkaran.biz/images/finger5.jpgاین محصول دارای 4 انگشتر می باشد كه به دست شما بسته می شوند و هر كدام از آنها دارای LED با رنگ های مختلف هستند. پس از بستن انگشتر های لیزری بر دست خود فقط كافیست در تاریكی شب و یا محیط های تاریك یا نیمه تاریك دست خود را حركت دهید تا امواجی از رنگ ها با حركت دست شما در فضا رسم شود، همچنین می توانید نوشته ها و اشكال مورد علاقه خود را در فضا ترسیم نمایید و حیرت مشاهده كنندگان را برانگیزید.
همچنین با این محصول می توانید در مهمانی ها و مجالس هم لحظات خوشی را رقم بزنید، زیرا از انگشتر لیزری بیمز می توانید به عنوان رقص نور بر روی دیوار هم استفاده نمایید، فقط كافیست محیط شما نیمه تاریك یا تاریك باشد تا با حركت انگشتان خود بر روی دیوار رقص نور فوق العاده زیبایی را ایجاد نمایید.


نوشته ها و اشكال مورد علاقه خود را در فضا رسم كنید ...
با لیزر انگشتی دیگران را حیرت زده نمایید

http://hamkaran.biz/images/finger6.jpg
 

مشخصات لیزر انگشتی:
- دارای چهار انگشتر لیزری در رنگ های قرمز، آبی، سبز و سفید
- دارای بسته بندی اورجینال وكیومی
- قابل استفاده در تمام محیط های نیمه تاریك و تاریك
- قابل استفاده برای ترسیم متن و اشكال مختلف در فضا و رقص
نور بر روی دیوار
- استفاده از باطری ریز AG3 كه در تمام مغازه ها و ساعت فروشی ها به راحتی یافت می شود 
محصولی متفاوت و بی نظیر برای اولین بار در ایران

برترین محصول در گروه لوازم دوست داشتنی

در سال 2012

ساخته شده از بهترین و با كیفیت ترین مواد

دارای نوری شفاف و یك دست

درخشش آتش در دستان شما !!!

قیمت فقط : 9900 تومان
    
http://hamkaran.biz/product/buy.gif  http://hamkaran.biz/product/buy.gif

http://hamkaran.biz/images/finger7.jpg


فقط كافیست دست خود را حركت دهید تا امواجی

از رنگ ها با حركت دست شما در فضا رسم شود


نوشته ها و اشكال مورد علاقه خود را در فضا

رسم كنید ...


هدیه ای بی نظیر و به یاد ماندنی

برای كسی كه دوستش دارید و حتی برای خودتان!

با آمار جهانی فروش در هر 48 ثانیه یك عدد ...

قیمت فقط : 9900 تومان
    
http://hamkaran.biz/product/buy.gif  http://hamkaran.biz/product/buy.gif

http://hamkaran.biz/images/vfinger.gif   http://hamkaran.biz/images/vfinger.gif

طبقه بندی: اخبار سلامت، مقالات پزشکی،
برچسب ها: کمبود کلسیم و ویتامین D، کمبود کلسیم، ویتامین D، کمبود کلسیم و ویتامین D منجر به افزایش بروز ام اس شده است، ام اس،
[ چهارشنبه 14 دی 1390 ] [ 20:00 ] [ حمید بابوسن ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
موضوعات
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات