سایت تخصصی گیاهان دارویی.بزرگترین مرجع گیاهان دارویی. درمان ساده بیماریها با گیاهان دارویی.خواص میوه ها.خواص سبزی ها .داروهای گیاهی.اطلاعات دارویی.درمان لاغری.درمان چاقی.بیماریهای شایع.اخبار سلامت.اخبار پزشکی.تریاژ.
تندرستی را در طبیعت جستجو کنید 
قالب وبلاگ
نویسندگان
ابر برچسب ها
<>
شیب تند ناباروری مردان به دلیل آلودگی هوا در کشور


mihansalamat.com

 مركز پژوهش ناباروری صارم براساس یافته‌های یك پژوهش انجام‏شده در این مركز اعلام كرد، سهم مردان ایرانی در ناباروری 70 درصد است. این در حالی است كه در آمارهای جهانی، سهم زن و مرد در ناباروری مساوی (50 به 50 درصد) است.

یافته‌های این پژوهش مشخص كرد شیب ناباروری مردانه در كشور به دلیل آلاینده‌ها به ویژه آلودگی هوا به سمت عقیم شدن مردان در حال تند شدن است.پژوهشگران ایتالیایی نیز به تازگی به نتایج مشابهی دست یافته‏اند. در خبری كه رویترز به تازگی منتشر كرده است، گروهی از پزشكان ایتالیایی نسبت به پیامدهای شهرنشینی هشدار داده‏اند. به گفته آنان، شهرنشینی ممكن است به اسپرم‏ها آسیب برساند و توان تولیدمثلی مردان را تضعیف كند.

 این بررسی جدید انجمن طب تولیدمثلی ایتالیا تاكید می‌كند، زندگی شهری، تعداد اسپرم‏ها را در مردان جوان ایتالیایی كاهش داده است. كارشناسان این سازمان با بازبینی و ارزیابی دقیق روی سه آزمایش مختلف دریافتند، بیش از 33 درصد از مردان جوان در گروه‌های سنی 18 و 20ساله، دچار كاهش شدید اسپرم شده‏اند كه علت اصلی این پدیده، تماس زیاد آنان با دود سیگار و آلودگی هوای ناشی از شهرنشینی است.

 این پزشكان همچنین خاطرنشان كردند، زندگی شهری، بی‏تحركی را تشدید می‌كند و چاقی را افزایش می‌دهد و این دو فاكتور نیز به نوبه خود در آسیب رساندن به سلول‏های جنسی مردانه تاثیر دارند. به بهانه انتشار نتایج پژوهش انجام‏شده در مورد تند شدن شیب ناباروری مردان در كشور، گفت‌وگویی را با دكتر «ابوطالب صارمی» رییس مركز پژوهش ناباروری صارم انجام دادیم كه در ادامه از نظرتان می‏گذرد.

‌‌‌
‌جناب دكتر «صارمی»، در ابتدا توضیح دهید هدف از انجام این تحقیق در مركز پژوهش صارم چه بوده است؟

به دلیل افزایش ناباروری با منشاء مردانه در كشور، مركز پژوهش صارم به بررسی مراجعان با عامل نازایی مردانه طی چند سال اخیر پرداخت. یافته‌های این تحقیق بیانگر آن بود كه افزایش آلاینده‌های محیطی به‏ویژه در شهرها، سبب افزایش ناباروری مردان شده است.

‌مهم‌ترین یافته این پژوهش چه بوده است؟
یافته‌های این پژوهش مشخص كرد شیب ناباروری مردانه در كشور به دلیل آلاینده‌ها به‏ویژه آلودگی هوا به سمت عقیم شدن مردان در حال تند شدن است. از طرف دیگر یافته‌های این پژوهش نشان داد روش زندگی مدرن ممكن است سبب كاهش سلول‏های اسپرم‏ساز (سلول‏های جنسی مردانه) شود.

‌در این پژوهش درباره چند زوج تحقیق و بررسی شد؟
در این بررسی سه هزار و 731 مرد مراجعه‏كننده به بیمارستان صارم كه برای درمان ناباروری مراجعه كرده بودند، بررسی شدند. از كل مراجعان به بیمارستان صارم طی 10 سال اخیر، 7/72 درصد به دلیل مشكلات مردانه قادر به باروری نبودند.

‌به آلاینده‌های محیطی اشاره كردید. به غیر از آلاینده‌های هوا، كدام دسته از آلاینده‌های محیطی بیشتر سبب ناباروری می‌شود؟

افزایش آلاینده‌های محیطی از قبیل آلودگی هوا، آلاینده‌های كارخانه‌ها، سم ناشی از حشره‏كش‏ها و دیگر آلاینده‌های محیطی در كنار عواملی همچون گسترش استفاده از مواد روانگردان، سیگار و مكمل‏های تقویتی كه ورزشكاران استفاده می‌كنند، سبب ناباروری می‌شود. نتایج پژوهش اخیر همچنین بیانگر آن بود كه آثار ناشی از هشت سال جنگ ایران و عراق یكی از عوامل مساعدكننده تغییرات روی فرم (مورفولوژی) اسپرم، كم‏تحركی یا كاهش تولید اسپرم است كه این موارد از عوارض بمب‏های شیمیایی به شمار می‌رود و از جمله دلایل افزایش آمار ناباروری مردان ایرانی به حساب می‏آید.

‌افراد مورد پژوهش بیشتر در چه مشاغلی به فعالیت مشغول بودند؟

در تحقیق انجام‏شده، مشخص شد كه 72 درصد جمعیت مردان نابارور با مشاغلی سر و كار داشتند كه به نوعی شغل آنان در ناباروری‏شان تاثیرگذار بوده است.

برای مثال 28درصد این افراد را رانندگان تشكیل می‌دادند كه به دلیل نشستن طولانی‏مدت پشت فرمان و ایجاد گرمایش زیاد، تولید اسپرم در آنان با اختلال روبه‏رو بود یا افرادی كه به دلیل ایستادن طولانی‏مدت به واریس بیضه دچار شده بودند.

23 درصد افراد این تحقیق را كسانی تشكیل می‌دادند كه با آلاینده‌ها سر و كار داشتند، مانند افرادی كه در چاپخانه‌ها كار می‌كردند و در معرض سرب قرار داشتند. برخی دیگر در كارخانه‌های مواد شیمیایی مانند كارخانه‌های داروسازی یا كارخانه‌هایی كه آلاینده‌های سنگین در آنجا وجود داشت (مانند كارخانه سیمان، كارخانه‌های تولید مصالح ساختمانی و پلاستیك‏سازی‏ها) مشغول به كار بودند.

‌چند درصد این افراد در شهرهای آلوده زندگی می‌كردند؟

50 درصد این جمعیت ساكن كلانشهرها بودند كه در آنجا آلودگی‏های محیطی بسیار بیشتر از شهرهای كوچك و روستاهاست.

‌در پژوهشی كه پزشكان ایتالیایی به تازگی انجام داده‌اند، شیوه زندگی شهری به عنوان عامل ناباروری مردانه شناخته شده است. شهرنشینی به غیراز آلودگی‏های محیطی، چگونه می‌تواند سبب ناباروری شود؟

كم ‏تحركی به‌خصوص در شهرنشینان و افزایش چاقی به عنوان دیگر عوامل ناباروری با منشاء مردانه شناخته شده كه سبب بر هم خوردن تناسب هورمون‏های بدن و در نتیجه كاهش اسپرم سالم می‌شود.

‌آیا این آلاینده‌ها بر باروری زنان نیز تاثیر منفی می‌گذارد؟

خیر. افزایش آلاینده‌ها به ویژه آلودگی هوا بر باروری زنان تاثیری ندارد، اما در زنان باردار سبب سقط جنین و مرده‏زایی می‌شود.

‌به غیراز دلایلی كه در بالا به آن اشاره شد، آیا دلیل دیگری برای ناباروری مردان مورد بررسی در این تحقیق وجود داشت؟

بله. در این پژوهش همچنین مشخص شد هشت درصد از مردان بررسی‌شده، فاقد نطفه بودند.

‌به غیراز افراد فاقد نطفه، آیا ناباروری با علت مردانه كه بر اثر آلودگی‏های محیطی ایجاد شده است، قابل درمان است؟

بله، با روش‌های موجود درمان ناباروری و تكنولوژی‏های نوین، اكثر این ناباروری‏ها قابل درمان است، اما به دلیل پرهزینه بودن این شیوه‌ها، پیشنهاد می‌شود با پرهیز از آلودگی‏های محیطی، تغییر شغل، مهاجرت از كلانشهرها و خودداری از مصرف سیگار و مواد روانگردان، افراد بتوانند‌ ضمن حفظ سلامت خود با شیوه طبیعی صاحب فرزند شوند. البته در این میان باید بر نقش نهادهای دولتی در كاهش آلاینده‌های محیطی و هوا نیز تاكید ویژه داشت.


http://hamkaran.biz/images/s8005h.gif

Police S8005 2012

عینک پلیس s8005 اوریجینال

عینک فوق اسپرت با طراحی جدید

 
معروف ترین عینک طراحی شرکت پلیس

شناخته شده به عنوان عینک محبوب دیوید بکهام

http://hamkaran.biz/images/s80052.jpg

این مدل به دلیل استفاده دیوید بکهام به عینک محبوب این بازیکن معروف فوتبال شهرت یافته و به همین دلیل طرفداران بسیاری را در سراسر جهان جذب کرده است که موجب شده تا مدل s8005 در صدر پرفروش ترین های عینک جهان قرار بگیرد. همچنین این عینک طوری طراحی شده که به خوبی بر روی هر صورتی مینشیند .دارای UV 400 و لنز POLARIZED که به راحتی توسط کارت های تست پلرایز قابل بررسی است.

 

با ستارگان همراه شوید

فقط چند قدم با جذابیت فاصله دارید 

عینک فوق العاده جدید با طراحی مدرن طراحی

از اولین کسانی باشید که این عینک را امتحان می کنند !!! 

به همراه جلد چرمی اوریجینال و دستمال POLICE


قیمت فقط: 36000 تومان

http://hamkaran.biz/product/buy.gif   http://hamkaran.biz/product/buy.gif

    
http://hamkaran.biz/images/s80054.jpg
طراحی فوق العاده برای سال 2012

آخرین چیزی که برای جذابیت نیاز دارید

در میـان دوســــتان خود انگشـــــت نما باشیـــد. 

دیزاین2012 این عینک ویژه دختران و پسران می باشد.

در روزهایی که نور خورشید شدت زیادی دارد ،گیرنده های نوری شبکیه تحریک می شوند و حساسیت کنتراست آنها کاهش می یابد. عینک های آفتابی رنگ های نارنجی ، بنفش ، آبی را  جذب میکنند و این رنگها به صورت رنگ خاکستری با شدتهای مختلف دیده می شوند. در مقابل رنگهای سبز ، زرد و قرمز با این عینکها بهتر دیده می شوند و کنتراست رنگ افزایش می یابد و همین امر باعث می شود چشمان شما در برابر تمام مضرات در امان باشد…

به همراه جلد چرمی اوریجینال و دستمال POLICE


قیمت فقط: 36000 تومان

http://hamkaran.biz/product/buy.gif   http://hamkaran.biz/product/buy.gif


   http://hamkaran.biz/images/s80053.jpg 

جنس لنز این عینك از شیشه ضد خش میباشد و از نظر پزشكی تائید شده میباشند.  این عینك  دارای uv 400 و همچنین POLARIZED كامل می باشد در نتیجه علاوه بر زیبایی ، محافظت از چشم هارا در مقابل نور خورشید به خوبی انجام میدهد .متاسفانه به این موضوع در ایران اهمیت خاصی داده نمیشود ولی ما به شما میگوییم حتما به چشمان خود احترام بگذارید چرا كه تا پایان عمر به آنها نیاز دارید.و این نكته بسیار مهم است كه عینك آفتابی دارای  استاندارد كامل بوده و از چشمانتان محافظت كند. عینك آفتابی غیر استاندارد نه تنها از چشم محافظت نمیكند بلكه به چشم آسیب نیز می رساند


 
http://hamkaran.biz/images/s80051.jpg

به همراه جلد چرمی اوریجینال و دستمال POLICE


قیمت فقط: 36000 تومان

http://hamkaran.biz/product/buy.gif   http://hamkaran.biz/product/buy.gif   http://hamkaran.biz/images/s8005v.gif   http://hamkaran.biz/images/s8005v.gif

طبقه بندی: اخبار سلامت، مقالات پزشکی،
برچسب ها: ناباروری مردان به دلیل آلودگی هوا در کشور،
[ چهارشنبه 10 اسفند 1390 ] [ 00:18 ] [ حمید بابوسن ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
موضوعات
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic