سایت تخصصی گیاهان دارویی.بزرگترین مرجع گیاهان دارویی. درمان ساده بیماریها با گیاهان دارویی.خواص میوه ها.خواص سبزی ها .داروهای گیاهی.اطلاعات دارویی.درمان لاغری.درمان چاقی.بیماریهای شایع.اخبار سلامت.اخبار پزشکی.تریاژ.
تندرستی را در طبیعت جستجو کنید 
قالب وبلاگ
نویسندگان
ابر برچسب ها
<>
سن سوراخ کردن گوش اطفال


www.mihansalamat.com


مجله آمریکایی مراقبت بالینی از پوست طی یک مطالعه ای که انجام داده اظهار کرد که 20 درصد سوراخهایی که در بدن ایجاد می شود مثل سوراخ گوش می تواند عامل سرایت عفونت باشد .

 حفره های اضافی که در پوست ایجاد می شود می توانند آلودگی را از طریق پوست به داخل بدن منتقل کنند یا حتی به افراد دیگر سرایت دهند .


سوراخ کردن گوش در فرهنگ های مختلف از محبوبیت متفاوتی برخوردار است و خوشبختانه احتمال دیده شدن عفونت در آن زیاد است . این مجله در توصیه ای به والدین نوشت : سوراخ کردن گوش نوزادان حداقل تا 6 ماهگی ایده مناسبی نیست چرا که سیستم ایمنی بدن نوزاد تا این زمان هنوز به صورت کامل مجهز نشده و احتمال اینکه نتواند با عفونت احتمالی سوراخ کردن گوش مبارزه نکند را دارد .

باید بدانید احتمال عفونت در قسمت انتهایی لاله گوش کمتر از بقیه نواحی خصوصا غضروف ناحیه بالای گوش است . حتی بسیاری از والدین تمایل به انجام این کار در خانه دارند که باید بگوییم بهتر است اجازه دهید این کار در مراکز درمانی انجام شود .

در حقیقت از میان سوراخهایی که در بدن ایجاد می شود ، سوراخ کردن زبان به احتمال کمتری با عفونت مواجه می شود چرا که با حفاظت و شستشوی مداوم بزاق دهان مواجه است .

سوراخ کردن شکم هم می تواند واقعا دردسر ساز شده و تا چندین هفته بهبودی نیابد . گوشواره ها هم می توانند عامل انتقال عفونت و باکتریهای مفید به بدن شوند . گوشواره ها را در هر جایی قرار ندهید و هر بار که می خواهید از آنها استفاده کنید سعی کنید آن را ضد عفونی کنید .

عوارض سوراخ كردن گوش

با وجودی كه گوش یكی از رایجترین نواحی بدن برای نصب آویزهاست؛ اما سوراخ كردن گوش نیز ممكن است عوارضی را به همراه داشته باشد، از جمله این عوارض می توانیم به عفونت ها، حساسیت به فلزهای مختلف گوشواره ها، تشكیل یك بافت برجسته در ناحیه نرمه گوش و نیز پارگی گوش در اثر ضربه اشاره كنیم.

 ایجاد چند سوراخ روی گوش شایع است؛ اما سوراخ كردن لاله گو ش (قسمت غضروفی بالای گوش) خطرناك است زیرا این منطقه غضروفی است و رگ خونی ندارد، در نتیجه التهابی كه اطراف سوراخ ایجاد شده دیرتر بهبود پیدا میكند و احتمال ایجاد عفونت و تاول معمولا در ماههای اول بعد از سوراخ كردن به خصوص در ماه های گرم سال زیاد است. علامت ایجاد این عفونت در قسمت لاله گوش، تورم دردناك، گرمی و قرمزی است كه معمولا نرمه گوش را درگیر نمیكند.


8 نكته مهم درباره گوشواره ها

قبل از اقدام به سوراخ كردن گوش كودكتان با پزشك خود مشورت كنید تا از نظر سلامت عمومی بدن مشكلی وجود نداشته باشد. در ضمن از پزشك خود در مورد مراكز مجاز و مطمئن برای این كار راهنمایی بخواهید.

  بعد از سوراخ كردن گوش، احتمال عفونتهای سطحی نرمه گوش وجود دارد كه این عفونتها معمولا به خوبی به درمان موضعی پاسخ میدهند. بنابراین محل سوراخ شده را با یك حوله گرم و مرطوب كمپرس كرده و در صورت نیاز از یك پماد آنتیبیوتیك استفاده كنید.

  از گوشواره های سنگین به مدت طولانی استفاده نكنید، زیرا این گوشواره ها ممكن است سوراخ گوش كود ك را گشاد وحتی پاره كرده و نرمه گوشه را به 2 قسمت تقسیم كنند.

 اگر پشت (گل میخ) گوشواره شما بلند است یا گوشواره شما قسمت نو كتیزی دارد كه در هنگام خواب شما را اذیت می كند، باید گوشواره خود را هنگام خواب خارج كنید زیرا این نواحی نو كتیز ممكن است زخم های فشاری یا آزردگیهای پوست قسمت پشتی لاله گوش را ایجاد كنند.

    اگر كودك كم سن و سال شما گوشواره دارد مراقب باشید كه قفل گوشواره اش محكم باشد و كودك نتواند خودش آن را باز و بسته كند زیرا در این صورت ممكن است كودك گوشواره اش را از گوش خارج كرده، آنرا به دهان ببرد و ببلعد كه خطر خفگی وجود دارد.

    هنگام انجام ورزشهای پربرخورد بهتر است گوشواره ها از گوش خارج شوند، زیرا احتمال پارگی گوش در اثر كشیده شدن و ضربه خوردن وجود دارد.

 یكی از عوارض شایع استفاده از گوشواره ها حساسیت پوستی به فلزهایی است كه گوشوار ه از آن ساخته شده است. این حساسیت ها به صورت خارش، قرمزی و التهاب دیده میشود. معمولا افراد به گوشواره هایی از جنس نیكل حساسیت دارند؛ اما حساسیت به طلا یا نقره نیز گزارش شده است.

برای برطرف شدن حساسیت بهتر است گوشواره خود را عوض كنید و اگر مشكل برطرف نشد شاید لازم باشد مدتی گوشواره را از گوش خود خارج كنید.

 پاره شدن نرمه گوش سوراخ شده در اثر ضربه یكی از عوارض شایع است. ممكن است در اثر تصادف رانندگی، افتادن ، نزاع، ورزشهای پربرخورد یا كشیده شدن یك گوشواره به صورت تصادفی، نرمه گوش پاره شود. اگر چنین اتفاقی افتاد ظرف حداكثر 24 ساعت به پزشك مراجعه كنید، پزشك این ناحیه را بخیه میزند و محل پاره شده معمولا در مدت 3 ماه ترمیم می شود. بعد از این زمان میتوان نرمه گوش را مجددا سوراخ كرد.http://hamkaran.biz/images/hashna.gif

آموزش مـسائل زناشـویی

(آشنای محبوب) ویژه سال ۹۱

فیلم راهنمای زناشویی و بهداشت جنسی

ناگفته های زناشویی  ویژه بزرگسالان

آموزش مسائل زناشویی

مجموعه فوق العاده ویـژه زوج های جــــوان


(+۱۸)


http://hamkaran.biz/images/ashna2.jpg

قیمت فقط :      6500 تومان
http://hamkaran.biz/product/buy.gif  http://hamkaran.biz/product/buy.gif   

برای بسیاری از زنان جوان در ایران عدم آشنایی با رابطه‌ی زناشویی، و در مواقعى راه‌های مختلف جلوگیری از  حاملگی باعث دشواری‌های زیادی در زندگی زناشویى می‌گردد.
 رابطه‌ای که می‌تواند زندگی دو انسان را زیباتر، گرمتر و پیوند مشترك را نزدیکتر گرداند، در موارد زیادى تنها به دلسردی و افسردگی روزافزون  منجر می‌شود.
آموزش ناگفته های روابط زنـاشـویـی هــدیه ای بی نظیر برای همســران زوجهای جوانی که از مطرح کردن مسائل زناشویی بین خود خجالت می ‏کشند

http://hamkaran.biz/images/ashna3.jpg


این محصول ثبت شده در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و

 وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی می باشد.
 

شماره مجوز ارشاد  ۱۵۵/۴۷۸۴۵

شماره مجوز بهداشت ۶۶۵/۱۶۳۳۲

شــامل آمــوزش های زیر به صورت تصـــویری :

۱ – بهــداشت جنســی

۲ – رفتــار های جنســی

۳ – بیماری های جنسی

۴ – داروهای محــرک

۵ – تنظیــم خانواده

۶ – ناتوانی جنسی

http://hamkaran.biz/images/ashna4.jpg

قیمت فقط :      6500 تومان
http://hamkaran.biz/product/buy.gif  http://hamkaran.biz/product/buy.gif 

تماشای این مجموعه برای افراد زیر ۱۸ سال به هیچ وجه  توصیه نمی

شود.این محصول به صورت اورجینال و انحصاری ارئه می شود

زوجهای جوانی که می‏ خواهند زندگی زناشویی سالمی

 را بنا کنند
http://hamkaran.biz/images/ashna1.jpg

افرادی که به مسائل علمی مربوط به زناشویی علاقه‏ مند هستند.

زوجهایی که سالها است از ازدواج آنها می‏گذرد.

ولی از روابط خود راضی نیستند.

مجموعه فوق العاده ویــــژه زوج های

جــــوان ( +۱۸ )


ویژه سال ۱۳۹۱


قیمت فقط :      6500 تومان

http://hamkaran.biz/product/buy.gif  http://hamkaran.biz/product/buy.gif 

vashna.gif (120×240)   vashna.gif (120×240)

طبقه بندی: دانستنیهای پزشکی، مقالات پزشکی، طب اطفال، بهداشت خانواده،
برچسب ها: از چه سنی میتوانیم گوش نوزاد را سوراخ کنیم؟، عوارض سوراخ كردن گوش، لاله گوش، تورم دردناك، سوراخ کردن گوش،
[ پنجشنبه 17 فروردین 1391 ] [ 11:31 ] [ حمید بابوسن ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
موضوعات
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات