سایت تخصصی گیاهان دارویی.بزرگترین مرجع گیاهان دارویی. درمان ساده بیماریها با گیاهان دارویی.خواص میوه ها.خواص سبزی ها .داروهای گیاهی.اطلاعات دارویی.درمان لاغری.درمان چاقی.بیماریهای شایع.اخبار سلامت.اخبار پزشکی.تریاژ.
تندرستی را در طبیعت جستجو کنید 
قالب وبلاگ
نویسندگان
ابر برچسب ها
<>
خواص نیشكر
نیشكر گیاهی است چندساله كه از آسیا برخاسته است. ساقه هوایی آن كه به 5-2 متر می‌رسد، به شكل نی استوانه‌ای دارای گره‌های متعدد و مملو از مایع شیرینی است كه به طور متوسط دارا 15-13 درصد قند ساكارز می‌باشد.

تركیبات شیمیایی

از نظر تركیبات شیمیایی در نیشكر حدود 15-13 درصد ساكارز وجود دارد و به علاوه دارای كلسیم اكسالات است.

خواص و كاربرد

شیره ساقه نیشكر خنك كننده، مقوی، نرم كننده سینه می‌باشد و اغلب برای التهام زخمها و جراحتها، جوش و كورك روی موضع می‌مالند. برای موارد فوق از شكر تصفیه شده نیز استفاده می‌شود. پس از اینكه شیره شیرین ساقه نیشكر گرفته شد، نی‌های باقی مانده را سوزانده و خاكستر آن را با روغن مخلوط نموده و برای التیام زخم سر كودكان به صورت مرهم می‌مالند و برای رفع خارش نیز مفید است.

در هندوچین از جوشانده ساقه نیشكر برای معالجه آبله و ناراحتی كمر، كلیه و برای قطع قی و استفراغ استفاده می‌شود. در شبه جزیره مالایا در برخی مناطق له شده ساقه نیشكر را روی زخم می‌اندازند. برای قطع خونریزی و التیام زخم مفید است و در اندونزی له شده قسمتی از پوست ساقه مخلوط با شیره آن را برای معالجه بواسیر به كار می‌برند.

در فیلیپین شیره نیم گرم كه از ساقه نیشكر گرم شده گرفته شده باشد را برای معالجه ناراحتی‌های زكام میخورند.

قند نیشكر انرژی‌زا و مدر است.

نیشكر طبق نظر حكمای طب سنتی ایرانی كمی گرم و تر است و از نظر خواص معتقدند كه خون را لطیف میكند و برای قطع خونریزی موثر است. خشونت سینه و ریه و سرفه را رفع می‌نماید خصوصا اگر زیر آتش گذاشته شدته و گرم شده باشد. مدر است و مثانه را پاك میكند.
خوردن آب نیشكر التهاب معده را فرومی‌نشاند و قی كردن را بند می‌آورد. اسراف در خوردن نیشكر بخصوص بعد از غذا نفاخ است و گاز تولید می‌كند و مضر ریه اشخاص سالمند و بلغمی امزاج است. برای رفع این مضار آن، باید آن را پخته و خورد و پس از آن نیز انیسون میل نمود.

شكر تصفیه شده حاصله از نیشكر را از نظر طبیعت گرم و خشك و نبات را گرم و تر می‌دانند و از نظر خواص در اغلب موارد شبیه شیره نیشكر برای رفع خشونت حلق، سینه و ریه و دفع نفخ گاز روده‌ها و تولید خون صالح مفید می‌دانند و اگر با كره تازه مخلوط شود، برای پاك كردن و التیام زخم مفید است و در موارد ناراحتی‌های پوست اثر نافع دارد.

گرد شكر را برای بند آوردن خونریزی در اعضای قطع شده و مجروح و از بین بردن گوشت زاید و فاسد زخم و رویانیدن گوشت نو و صالح بسیار مفید می‌دانند. نیشكر برای اشخاص مسلول و دارای اسهال مضر است و در مورد دل پیچه و اشخاص صفراوی مزاج نباید مصرف شود، زیرا ایجاد خون صفراوی می‌كند خصوصا اگر در مورد گرسنگی مفرط خورده شود. و اگر با روغن و ترشی خورده شود ایجاد بلغم می‌كند. در صورت بروز عوارض ناخوب شكر باید از بادام و شیر تازه و آب انار و به و تیاشیر و كاهو استفاده نمود.


بدیهی است برای بیماران مبتلا به بیماری قند نیز خوردن شكر در حد بیش از حد مقدار مجاز از طرف پزشك ممنوع می‌باشد و خواص فوق در مواردی است كه خوردن نیشكر و شكر از جهات مختلف برای شخص منع كننده نشده باشد.


http://hamkaran.biz/images/hriddex.gif

دستگاه دفع حشرات و موش ریدکس پلاس

آیا از حشرات و حیوانات موذی اطرافتان خسته شده اید؟؟

انبار آشپزخانه و درو دیوارهای اتاقهای خانه تان لانه و جولانگاه موجودات موذی شده؟

  آیا میخواهید برای همیشه خانه ای پاک از این موجودات داشته باشید؟

آیا از مضرات سموم شیمیایی در هراسید؟

ما پیشنهاد تازه ای داریم:
دستگاه دفع حشرات و حیوانات موذی RIDDEX PLUS

با کمترین هزینه از شر این موجودات خلاص شوید


http://hamkaran.biz/images/riddex1.jpg

با قیمتی بسیار مناسب

برای اولین بار در ایران

دستگاه دفع حشرات و موش ریدکس پلاس

ما دستگاه جدید ریدکس پلاس را به شما معرفی می کنیم وسیله ای که در عرصه نبرد با موجودات موذی انقلابی به پا کرده کافیست آن را به پریز برق بزنید تا با ارسال پالس های دیجیتال در شبکه سیم کشی ساختمان همه موجودات موزی را فراری دهد یک دستگاه ریدکس پلاس برای پاک سازی یک واحد آپارتمان کافی هست .

در سراسر دنیا بیش از چهار میلیون از این وسیله به فروش رفته وقتی در خانه تان یک ریدکس پلاس داشته باشید دیگه لازم نیست غریبه ها را بیارید که در گوشه و کنار زندگیتون تا محل کارتون سم بپاشند

قیمت فقط : 32000 تومان

http://hamkaran.biz/product/buy.gif  http://hamkaran.biz/product/buy.gif
http://hamkaran.biz/images/riddex5.jpg

با افتخار ریدکس پلاس جدید را برای شما معرفی می کنیم یک وسیله استسنائی که میتونید اونو به پریز برق بزنید تا با ارسال پالس های دیجیتالی در سیم های شبکه برق داخل دیوار ها پشه ، سوسک و موش ها را برای همیشه از محل زندگیتان فراری دهد.


این دستگاه با تمام چیز هایی که تابه حال دیدید متفاوت است کافیست آن را به پریز برق بزنید تا فوری شبکه سیم کشی داخل دیوارهای ساختمان رو برای جانوران موذی تبدیل به یک فضای آزار دهنده کند ریدکس پلاس با تولید یک میدان مغناطیسی قوی و نامرئی روی سیستم اعصاب این مهمان های ناخوانده تاثیر بگذارد و آنها را دور کند.http://hamkaran.biz/images/riddex2.jpg

عملکرد این دستگاه فوق العاده ساده است فقط کافیست دو شاخه دستگاه را به پریز برق وصل کرده و بدون هیچ خطر و آثار سوء جانبی برای همیشه از شر موش، سوسک، مورچه و عنکبوت در منزل خود راحت شوید.

با استفاده از این دستگاه دیگر هیچ احتیاجی به صرف هزینه های سنگین برای خرید سموم و حشره کشهای خطرناک و مضر شیمیایی را نخواهید داشت، سموم و حشره کشهای شیمیایی علاوه بر اینکه هزینه بالایی را به خانواده ها تحمیل می کنند برای سلامتی افراد بخصوص کودکان و سالمندان نیز مضر بوده و تاثیر آنها عموما موقتی است و پس از گذشت مدتی با از بین رفتن اثر سموم، متاسفانه مجددا شاهد ورود حشرات و جوندگان مزاحم خواهید بود.

قیمت فقط : 32000 تومان

http://hamkaran.biz/product/buy.gif  http://hamkaran.biz/product/buy.gif


http://hamkaran.biz/images/riddex3.jpg
 

مزایای دستگاه دورکننده الکترومغناطیس :

- تاثیر صد در صد بر روی انواع موش و سوسک.
- هر دستگاه مساحتی در حدود 180 متر مربع را در هر طبقه از منزل پوشش می دهد.
- در زمان کوتاهی نزدیک به دو هفته پس از نصب دستگاه تاثیر دائمی آن قابل مشاهده است.
- کاملا ایمن و بی خطر ( خطر مسمومیت ناشی از استفاده از سموم و حشره کشهای شیمیایی دیگر وجود نخواهد داشت).
- کاربری آسان ، فقط کافیست دو شاخه دستگاه را به پریز برق وصل نمائید.
- صرفه جویی در هزینه ها ( نیاز به خرید تله، سوسک کش و سموم شیمیایی نمی باشد).
- ایجاد حصار نامرئی در برابر ورود سوسک ، عنکبوت ، مورچه و موش از طریق ایجاد میدان الکترومغناطیسی درون سیم کشی برق داخلی.
- بی خطر برای حیوانات خانگی بجز همستر و موش.

قیمت فقط : 32000 تومان

http://hamkaran.biz/product/buy.gif  http://hamkaran.biz/product/buy.gifhttp://hamkaran.biz/images/riddex4.jpg


قابل استفاده جهت :


هتلها ، بیمارستانها ، مدارس ، آسایشگاهها ، خوابگاهها ، ادارات ، منازل ، آشپزخانه های صنعتی ، رستورانها ، انبارهای غلات و مواد غذایی ، کارگاه های تولیدی و ....

نام محصول : دستگاه دفع حشرات و موش ریدکس پلاس
نام به لاتین : Riddex Plus
اجزاع محصول : دستگاه ریدکس پلاس و قاب مخصوص
نوع استفاده : این دستگاه با ارسال پالسهای دیجیتالی آلتراسونیك باعث از بین بردن یا دور کردن انواع حشرات و سوسک و انواع جونده ها و موش می شود

قیمت فقط : 32000 تومان

http://hamkaran.biz/product/buy.gif  http://hamkaran.biz/product/buy.gifhttp://hamkaran.biz/images/vriddex.gif  http://hamkaran.biz/images/vriddex.gifطبقه بندی: انواع خوردنی های مفید، گیاهان دارویی،
برچسب ها: نیشكر، خواص نیشكر، شیره ساقه نیشكر،
[ چهارشنبه 23 فروردین 1391 ] [ 13:04 ] [ حمید بابوسن ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
موضوعات
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic