سایت تخصصی گیاهان دارویی.بزرگترین مرجع گیاهان دارویی. درمان ساده بیماریها با گیاهان دارویی.خواص میوه ها.خواص سبزی ها .داروهای گیاهی.اطلاعات دارویی.درمان لاغری.درمان چاقی.بیماریهای شایع.اخبار سلامت.اخبار پزشکی.تریاژ.
تندرستی را در طبیعت جستجو کنید 
قالب وبلاگ
نویسندگان
ابر برچسب ها
<>
دانستنی هایی درباره بیماری فاویسم


mihansalamat.com

رنگ پریدگی یا زردی پوست، ناخن‌ها و پلك، افزایش ضربان قلب، ضربان غیرطبیعی قلب، ادرار به رنگ تیره، احساس خستگی و كوفتگی، درد پشت یا شكم، تنفس كوتاه، خواب آلودگی و تب از علایم آنمی همولیتیك شدید هستند.

فاویسم (نقص آنزیمG6DP) یك بیماری ارثی است كه توسط كروموزم X منتقل می‌شود.


فاویسم یا كمبود آنزیم G6PD در انسان یك اختلال ژنتیكی است كه بیشتر از 600 میلیون نفر در جهان به آن مبتلا هستند. بیشتر مبتلایان از بیماری خود آگاه نبوده و یا نمی‌دانند چگونه از آن پیشگیری كنند.

پسران از مادر و دختران از یك یا هر دو والدین فاویسم را به ارث می‌برند. هنگامی كه این نقیصه در یك كروموزم X وجود داشته باشد، علائم در دختران ملایم‌تر خواهد بود. اما اگر هر دو كروموزم مبتلا باشند، علائمی مانند پسران بروز خواهد كرد. این آنزیم در تمامی سلول‌های بدن وجود داشته و در متابولیسم قندها دخیل است.

عدم وجود یا كمبود این آنزیم در گلبول قرمز مانع از احیا گلوتاتیون در سلول می‌شود كه می‌تواند باعث عدم محافظت گلبول‌های قرمز در مقابل استرس‌های اكسیداتیو مانند رادیكال‌های آزاد و عفونت‌ها شود و در نهایت منجر به آسیب دیدگی دیواره گلبول قرمز در مقابل استرس‌های اكسیداتیو مانند رادیكال‌های آزاد و عفونت‌ها شده و در نهایت منجر به آسیب دیدگی دیواره گلبول قرمز می‌شود. این آسیب می‌تواند درجات مختلفی از آنمی همولیتیك را بسته به حساسیت فرد یا شدت مواجهه بوجود آورد. بنابراین شخص مبتلا به فاویسم باید از مواردی (مانند برخی غذاها، داروها و مواد شیمیایی) كه می‌توانند این عوارض را بوجود آورند، دوری كند.

علائم و نشانه‌های آنمی همولیتیك در انسان

این علائم می‌توانند بسته به شخص از ملایم تا شدید باشند. اگر علائم خیلی شدید باشد، انتقال خون هم ضرورت پیدا می‌كند. تشخیص همولیز ملایم سخت است و علائم مشخصی ندارد و فقط كم خونی ملایم می‌دهد.

 در مواردی كه مشكلات زمینه‌ای دیگر مانند بیماری‌های قلبی و عروقی، كلیوی، چشمی یا كبدی وجود داشته باشد یا در سنین مستعدتر مانند دوران نوزادی، بلوغ و پیری علائم آن می‌تواند شدیدتر باشد. بیماری نهفته می‌تواند در برخورد با استرس‌های اكسیداتیو مانند مواجهه با داروها یا مواد غذایی حساسیت‌زا و یا عفونت‌ها بروز كند.


علائم آنمی همولیتیك شدید

رنگ پریدگی یا زردی پوست، ناخن‌ها و پلك، افزایش ضربان قلب، ضربان غیرطبیعی قلب، ادرار به رنگ تیره، احساس خستگی و كوفتگی، درد پشت یا شكم، تنفس كوتاه، خواب آلودگی و تب از علایم آنمی همولیتیك شدید هستند.

غذاها، گیاهان و موادی كه نباید مصرف شوند

- خانواده نخودیان (لگومینوزه): باقلا، انواع لوبیا، سویا و انواع افزودنی‌های غذایی كه سویا در آنها وجود دارد. انواع نخود، عدس، گیاه خرنوب، كهور و ...

- سولفیت‌ها و غذاهای شامل آنها: سولفیت‌ها بطور وسیعی در انواع مواد غذایی مصرف می‌شوند، بنابراین باید برچسب مواد غذایی را برای بررسی وجود آنها مورد توجه قرار داد.

- منتول و مواد غذایی و فرآورده‌های بهداشتی شامل آن: مشكل بتوان خمیردندان، آب‌نبات، خوشبوكننده دهان و یا دهان شویه‌هایی را پیدا كرد كه در آن منتول بكار نرفته باشد. بنابراین باید احتیاط لازم را به كار برد. عصاره نعناع طبیعی منع مصرف ندارد.

- رنگ‌های خوراكی مصنوعی، حنا، نفتالین و نوشابه‌های الكلی نیز منع مصرف دارند.

- اسید اسكوربیك: در برخی مواد ویتامین‌ها اضافه می‌شود كه دوز بالای آن می‌تواند مشكل ساز باشد.http://hamkaran.biz/images/hnewbody.gif

یا از فرم بد لباس در بدنتان در عذاب هستید ؟

آیا شما شکم و پهلو دارید و می خواهید که دیده نشود ؟

آیا می خواهید کمری باریک داشته باشید ؟

نمی توانید در مراسم ها لباس های مجلسی بپوشید ؟

آیا نمی تواند لباس های شیک و به روز بپوشید ؟

همه مشکلات شما با تی شرت لاغری زنانه حل می شود

یک راه حل آسان و سریع فقط در عرض چند ثانیه

کمر خود را باریک و پهلو های خود را از دید پنهان کنید

به سینه های خود فرم دهید و بدن خود را کشیده کنید

http://hamkaran.biz/images/newbody7.jpgاین فرصت را از دست ندهید چون برای رسیدن به آرزوهایتان فقط به اندازه یک سفارش خرید فاصله دارید

گن نیو بادی شیپر یک محصول موفق در زمینه گن های لاغری می باشد که با استفاده آسان بسیار کارا و قابل اعتماد است
این محصول از زیبایی و کیفیت خاصی برخوردار است که در دیگر گن وجود ندارد

 

جدول سایز بندی خود تی شرت

تی شرت مناسب

اندازه دور شکم

 
 
Small 65~85
Medium
75~105
Large
95~125
XL
118~135
XXL
125~140
   


قیمت فقط: 35000 تومان

http://hamkaran.biz/product/buy.gif  http://hamkaran.biz/product/buy.gif

http://hamkaran.biz/images/newbody4.jpg

شکل دهنده بدن نیو بادی شیپر سریعترین و امن ترین راه برای کم کردن سایز بدن شما و به ویژه تمام نقاط مهم بدن که به نظر می آید نمی توان وزن آن را کاهش داد. به علاوه، این دو زیرپوش شگفت انگیز قسمتهای برآمده و چین دار بدن شما را صاف می کنند و یک نگاه جمع و جور، صاف و باریک برای شما به ارمغان می آورند. همه از شما خواهند پرسید که چگونه وزنتان را کم کرده اید! هیچ فرم دهنده دیگری با New body shaper قابل مقایسه نیست!

قسمت بالایی New body shaper بهترین و مفیدترین محصول برای تمام زنانی است که تمایل دارند بدنشان در زیر لباس بسیار صاف و مناسب دیده شود و لباسهایشان بر روی بدنشان بخوابد. این محصول با هر نوع سینه بند و شلواری بسیار خوب عمل می کند و در زیر شلوار جین بسیار صاف و راحت می خوابد. شما حتی می تواند آن را زیر لباس تمرین خود را بپوشند. قسمت کمر برای تقویت و فرم دادن بهتر طراحی شده است. اندازه صحیح خود را بر اساس اندازه سینه بندتان انتخاب می کنید. اگر شما مطمئن نیستید خود را به دقت اندازه گیری کنید. ممکن است اگر بر اساس سایز سینه بندتان انتخاب کنید کمی شل به نظر بیاید. اگر دارای سینه های کوچکی هستید بهتر است کمی کوچکتر از سایز سینه بندتان انتخاب کنید.

http://hamkaran.biz/images/newbody3.jpg

قسمت پایینی بسیار زیبا و کوچک کننده است و احساس خواهید کرد که یک جوراب شلواری ضخیم پوشیده اید. شما خودتان می توانید با کشیدن آن به بالا یا پایین انتخاب کنید که به طور عادی دور کمرتان قرار گیرد یا بر روی رانتان قرار گیرد. اگر دارای پوست شل هستید بهتر است آن را در ناحیه پایین تر بپوشید. سایز بندی معمولا درست جواب می دهد اما اگر قسمت پایینی بدنتان بزرگتر از قسمت بالایی است بهتر است یک سایز بزرگتر انتخاب کنید. بهترین راه این است که با اندازه گیری های دقیق و نمودار سایز خود را انتخاب کنید. اگر می خواهید فرم دهنده بدن بسیار تنگ و چسپناک باشد یک سایز کوچکتر انتخاب کنید.

 

جدول سایز بندی خود تی شرت

تی شرت مناسب

اندازه دور شکم

 
 
Small 65~85
Medium
75~105
Large
95~125
XL
118~135
XXL
125~140
   


قیمت فقط: 35000 تومان

http://hamkaran.biz/product/buy.gif  http://hamkaran.biz/product/buy.gif


http://hamkaran.biz/images/newbody1.jpg

http://hamkaran.biz/images/newbody2.jpg

 

مزایا و ویژگی ها :

http://hamkaran.biz/images/CheckMark.gifبه راحتی قابل پوشیدن و درآوردن است

http://hamkaran.biz/images/CheckMark.gifزیر هر نوع لباسی قابل پوشیدن است

http://hamkaran.biz/images/CheckMark.gifبسیار راحت است
http://hamkaran.biz/images/CheckMark.gifبرآمدگی ها و شکمتان را فورا پنهان می کند

http://hamkaran.biz/images/CheckMark.gifدر عرض 2 دقیقه بدنتان 2 سایز کوچکتر می شود

http://hamkaran.biz/images/CheckMark.gifبه علت کشش عضلات به بدنتان از نوع شکل بهتری می دهد

http://hamkaran.biz/images/CheckMark.gifستون فقراتتان را برای بهتر کردن طرز ایستادنتان هماهنگ می کند

http://hamkaran.biz/images/CheckMark.gifسطح خستگی را در شما پایین می آورد

http://hamkaran.biz/images/CheckMark.gifبه شما انرژی بیشتری می دهد

 

جدول سایز بندی خود تی شرت

تی شرت مناسب

اندازه دور شکم

 
 
Small 65~85
Medium
75~105
Large
95~125
XL
118~135
XXL
125~140
   


قیمت فقط: 35000 تومان

http://hamkaran.biz/product/buy.gif  http://hamkaran.biz/product/buy.gif

http://hamkaran.biz/images/newbody6.jpg

سوالات رایج:

- New Body Shaper از چه موادی ساخته شده است؟
قسمت بالا : 90% پلی استر، 10% اسپندکس
قسمت پایین : 85% نایلون، 15% اسپندکس

- آیا  شکل New Body Shaper قابل شست شو است؟
بله، در ماشین لباس شویی همانند لباس های رنگی در آب ولرم قابل شست شو است. اما از سفیدکننده استفاده نکنید، در خشک کن قرار ندهید، خشک شویی و بخارشویی نکنید و در لباسشویی نگذارید به حال چرخشی خشک شود. در صورت نیاز می توانید اتوی سرد بر روی آن بکشید.- New Body Shaper باید چقدر چفت و راحت باشد؟
این محصول باید بسیار راحت بوده و بر روی بدنتان بخوابد و به بدنتان بچسپد. اگر در بدنتان بسیار ناراحت کننده و تنگ است یعنی اینکه سایز کوچکی را پوشیده اید و اگر هم شل بوده و در بدنتان به راحتی جابجا می شود یعنی سایز بزرگی را انتخاب کرده اید.


- آیا با پوشیدن نیو بادی شیپر در بدن تولید گرما میکند ؟
بیشترین درصد الیاف تشکیل درهنده این محصول از ابریشم مصنوعی است این نوع پارچه ها در لباس های ورزشی نیز مورد استفاده قرار می گیرد که خیلی کم موجب گرم می شوند و مهمتر از همه عرق را به بیرون انتقال می دهد و مانع عرق سوزی پوست می شود

- ما چگونه می توانیم این کالا را دریافت کنیم ؟ آیا باید به حساب شما مبلغی واریز کنیم ؟
خیر کلیه سفارشات با سیستم پستی توزیع می شود به این شکل که پس از پر کردن فرم سفارش ، سفارش برای ارسال می شود و پس از تحویل کالا مبلغ آن را به ماموران پست بپردازید

 

جدول سایز بندی خود تی شرت

تی شرت مناسب

اندازه دور شکم

 
 
Small 65~85
Medium
75~105
Large
95~125
XL
118~135
XXL
125~140
   


قیمت فقط: 35000 تومان

http://hamkaran.biz/product/buy.gif  http://hamkaran.biz/product/buy.gifhttp://hamkaran.biz/images/vnewbody.gif   http://hamkaran.biz/images/vnewbody.gif


طبقه بندی: دانستنیهای پزشکی، طب اطفال، علل و درمان بیماریها،
برچسب ها: بیماری فاویسم، فاویسم، كمبود آنزیم G6PD، G6DP، علایم آنمی همولیتیك، آنمی همولیتیك، تی شرت لاغری، تی شرت لاغری زنانه،
[ سه شنبه 12 اردیبهشت 1391 ] [ 13:11 ] [ حمید بابوسن ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
موضوعات
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات