سایت تخصصی گیاهان دارویی.بزرگترین مرجع گیاهان دارویی. درمان ساده بیماریها با گیاهان دارویی.خواص میوه ها.خواص سبزی ها .داروهای گیاهی.اطلاعات دارویی.درمان لاغری.درمان چاقی.بیماریهای شایع.اخبار سلامت.اخبار پزشکی.تریاژ.
تندرستی را در طبیعت جستجو کنید 
قالب وبلاگ
نویسندگان
ابر برچسب ها
<>

 عسل در درمان بیماریها

٭ عسل یکی از قندهای طبیعی است که از معجزه های الهی به شمار می آید و مایه حیات و زندگی است که خداوند به بندگان خود ارزانی داشته و دارویی است که هیچ وقت فاسد نمی شود و داروی تمام بیماری ها است و بر اساس تحقیقاتی که انجام شده حتی خطرناک ترین میکروب ها بیش از چهار روز نمی توانند در عسل زندگی نمایند و بعد از گذشت چهار روز می میرند.

٭ طبع عسل معتدل و با هر نوع مزاجی سازگار است وبا ارزش غذایی و دارویی اثر عجیبی روی بیماری ها- خصوصا بیماری های عفونی دارد و برای هیچ نوع بیماری مضر نیست-بلکه برای درمان همه بیماری ها حتی بیماری دیابت مفید است.

٭ یکی از شگفتی های عسل این است که اگر به طور صحیح مصرف شود برای جذب قند موجود در آن سلول های مغز نیاز به انسولین ندارند و برای تمام فصل سال و اکثر بیماری ها کاربرد دارد.

٭ رنگ های مختلف عسل بیانگر نوع آن گلی است که زنبور از آن تغذیه نموده است. هر گلی خاصیت مخصوص خود را دارد و شفای درد خاصی است و یکی از راههای تشخیص عسل سالم این است که :1- قطره ی عسل را روی یک قطعه شیشه ریخته ـ چنانچه قطره ی عسل سریعاً وا رفت و پخش شد دلیل به فاسد شدن عسل و دخل و تصرف انسان است.قطره ی عسل طبیعی لحظاتی سفت و کمی مدور ـ باقی می ماند.

٭ عسل را درون ظرف ریخته و بعد آن را درون ظرف دیگر ریخته و اگر درون ظرف پر از حباب شد نشانه ی طبیعی بودن عسل است و جالب اینکه شکرک زدن عسل دلیل بر خوب بودن آن است.

 ٭ اگر مردم ما ماهیت عسل را خوب بشناسند-بدون تردید به عنوان یک مکمل غذایی بسیار پر ارزش موجب رفع بسیاری از کمبودهای غذایی آنها می شود-لذا با مصرف روزانه و مناسب عسل می توان از بروز بسیاری از بیماری های ناشی از سوء تغذیه جلو گیری کرد.

مهمترین ترکیبات اساسی تشکیل دهنده عسل

٭ مواد قندی :مواد قندی هیچ محصول و فراورده ی دیگری از این لحاظ با عسل برابری نمی کند و حدود 57تا 79درصد وزن عسل را تشکیل می دهد.

٭ مواد پروتئینی:این مواد سریعا هضم شده و قابل جذب می باشد و دارای اسیدهای آمینه فراوان و مختلفی است.

٭ آنزیمها:در هضم و ساماندهی مواد مختلف غذایی در بدن کمک میکند و به همین دلیل عسل پر ارزش ترین ماده ی غذایی برای انسان به شمار می رود و به خاطر داشتن آنزیمهای متنوع عالی ترین ماده ی غذایی و دارویی در فیزیولوژی بدن آدمی رقم زده است.

٭ املاح معدنی:این عناصر عبارت اند از:سدیم -فسفر-پتاسیم-کلسیم-منگنز-آهن و مس که این عناصر مهم در تکوین و تشکیل استخوان ها و تقویت آنها بسیار لازم و ضروری می با شد مواد معدنی های دیگری مانند:روی-سلینیوم-نیکل و برخی شبه فلزات دیگر به مقدار کم که در فعالیت حیاتی سلول ها نقش مهمی را ایفا می کنند.

٭ ویتامین های حیاتی:مهمترین این ویتامین ها عبارت اند از: ویتامین های B1-B2-B3-B5-B6-B12و ویتامین H-D-G

٭ هورمون ها و آنتی بیو تیک ها : علاوه بر هورمون های حیاتی دارای آنتی کوریا آنتی کورهایی ست که وظایف آنها مقابله با میکروب های مضر برای انسان به شمار میرود.

    1 - عسل و شادابی

٭ در یک لیوان آب سیب آب یک عدد لیمو ترش تازه ویک قاشق مربا خوری عسل اضافه کنید و به تدریج و جرعه جرعه میل کنید تا همیشه سالم و با نشاط باشید.

٭ این نوشیدنی نیروی کار کردن به شخص می دهد- تشویش و نگرانی را بر طرف می کند- شخص را در مقابل ابتلا به امراض مقاوم می کند و در نتیجه آثار واضع تغذیه ای و طبی آن- سبب طولانی شدن عمر می شود.

2- عسل و بیماری قلبی

٭ مقداری عسل طبیعی را با قدری زعفران مخلوط کرده و شب ها میل نمایید- برای تمام بیماری های قلبی بسیار مفید و اثر بخش است.

٭ عسل طبیعی به علت داشتن گلوکز زیاد راحت تجزیه می شود و انرژی زاست- از طرفی باعث تحریک وتقویت قلب و همچنین گشاد شدن رگ ها میشود- فشار خون را تنظیم و از سکته های قلبی جلوگیری می نماید.

* خوردن شربت عسل ناشتا جهت بیماران قلبی بسیار مفید است

3- عسل و بیماری کلیه

٭ عسل ضد عفونی کننده خوبی برای مجاری ادرار است و در صورت مصرف پیوسته آن به صورت محلول در آب به خصوص اگر با آب باران باشد- باعث زیاد شدن ادرار- رفع تشنگی- خرد شدن سنگ های کلیه و مثانه می شود و به دلیل آنکه فاقد نمک بوده و مقدار ناچیزی پروتئین دارد در درمان دردهای کلیوی بسیار موثر است.

4- عسل و بیماری کبد

٭ بیمار مبتلا به ناراحتی های کبدی- صبح ناشتا یک قاشق و پیش از خواب شامگاهی نیز یک قاشق عسل طبیعی میل نماید واین روش را تا درمان کامل ادامه دهد0

٭ عسل بر ذخایر گلیکوزن کبد می افزاید(گلیکوژن عامل اصلی مبارزه با باکتری هاست) و عمل سوخت وساز     بافت ها را تسریع می کند- عسل کبد را در ترشح مواد و سم زدایی و خنثی سازی کمک نموده و بیمار را از    ناراحتی های کبدی نجات می بخشد.

5-عسل و بیماری گوارشی – زخم معده

٭ مصرف عسل در حالت ناشتا و به خصوص به صورت محلول در آب برای بهبود زخم های معده و روده توصیه       می شود.

٭ عسل با داشتن آهن و منگنز بالا به هضم غذا کمک می کند واز ترشح اسید اضافی ممانعت می کند(زیرا خود اسیدی ست) و به طور غیرمستقیم باعث تنظیم ترشح شیره معده می شود و در واقع اثر التیامی عسل روی        زخم های معده به علت ایجاد آرامش عصبی در فرد مصرف کننده عسل است- زیرا بیشتر زخم های معده و اثنی عشر منشاء عصبی دارند.

6- عسل و دیابت

٭  یکی از شگفتی های عسل همان طور که ذکر شد این است که اگر به طور صحیح مصرف شود برای جذب قند موجود در آن سلول های مغز نیاز به انسولین ندارند ـ بنابراین یکی از راه های مهم و عملی درمان دیابت استفاده صحیح و معقول از عسل سالم و طبیعی ست که فوق العاده مفید است.

7- عسل و سرما خوردگی

٭ مخلوط عسل و آبلیمو ترش تازه به علت در برداشتن مقداری آنتی بیوتیک و مقادیر زیادی ویتامین ث و سایر ویتامین ها و مواد معدنی برای تسریع التیام انواع سرما خوردگی ها- گلو درد- عفونت های گلو و شش ها و سرفه بسیار مفید و اثربخش است.

٭ درمان گرفتگی صدا: یک قاشق عسل طبیعی را در یک لیوان آب گرم حل کرده ـ صبح ناشتا جرعه جرعه میل شود. یا اینكه مقداری نمك به آن اضافه كرده و با آن غرغره كنید.

٭ درمان سرما خوردگی های شدید:خوردن سیب و عسل به مدت 2تا3روز مفید است.

8- عسل و درمان زخم ها

٭  برای ضدعفونی و جلوگیری از توسعه زخم های چرکین با عسل:

1- نصف لیوان عسل طبیعی 2-یک لیوان شیر داغ 3-یک قاشق پودر پوست موزرا خوب با هم مخلوط کنید و به مدت یک ماه صبح و شب آن را میل نمائید.

٭ مالیدن عسل خالص یا پمادی مرکب از دو قسمت عسل ویک قسمت روغن ماهی در التیام انواع زخم هاـ سوختگی ها و تبخال موثراست.

*عسل از خونریزی زخم ها جلوگیری کرده و باعث انعقاد سریع خون می شود و از تغییر شکل و چروکیدگی بافت ها جلوگیری کرده و به طور کلی از وجود میکروب ها پاک می سازد.

 9- عسل و درمان سوختگیها

*مقداری  وازلین را باعسل مخلوط كرده و صبح و شب به سوختگیها بما لید اثر سوختگی هم محو میشود. یایك قاشق عسل را باتخم مرغ مخلوط كرده به محل بمالید.

10- عسل و آسم(تنگی نفس)

٭ مخلوط عسل با سکنجبین و کمی سرکه(یک فنجان عسل طبیعی و خالص با یک لیوان سکنجبین و به اندازه یک قاشق مرباخوری سرکه)هر روز صبح ناشتا یک قاشق غذاخوری از آن به مدت ده روز میل نمایید.

٭ ترکیب عسل طبیعی وآبلیموی تازه به نسبت مساوی و نوشیدن آن در مواقع حملات و قبل از حملات آسم بسیار مفید و موثر می باشد. آسم به علت واکنش های آلرژیک ـ تغییردر آب وهوا- ابتلا به عفونت های ویروسی- سرماخوردگی- هیجانات واسترس ها- تمرینات ورزشی یا سایرعوامل ناشناخته پیش می آید.

11- عسل و رفع فراموشی و تقویت حافظه

٭ نوشیدن روزانه 2تا3 لیوان عسل با آبلیموترش تازه باعث می شود که اطلاعات وآموزه ها بهتر در حافظه می ماند و کمتر به دست فراموشی سپرده می شود(خصوصا کنکوری ها).

٭ رسول اکرم(ص): عسل مایعی ست که به تقویت قوه ی حافظه کمک می کند- هرکس که می خواهد حافظه ای قوی داشته باشد باید عسل بخورد.

12- عسل و روماتیسم

٭ بیمار مبتلا به روماتیسم می تواند هر روز ناشتا یک قاشق عسل طبیعی گرم را که چند قطره روغن سیاه دانه به آن اضافه شود میل نماید.

٭ به منظور تسکین دردهای ناشی ازروماتیسم می توان موم عسل را با روغن سیاه دانه و روغن زیتون و روغن کافور به نسبت مساوی مخلوط نموده و روی موضع درد قبل از خواب مالیده وآن را با پارچه بست.

* همچنین ثابت شده كه گزیدن زنبور عسل موجب علاج رماتیسم می شود.

13- عسل و یبوست

٭ بهترین روش درمان پیوست:مخلوط شیر و عسل یک مسهل خوب و ملایم است. عامل پیوست کندی حرکات دودی روده هاست و مصرف غذاهای پر الیاف مثل: شیرـ غذاهای آبکی مثل سوپ و آش ـ انواع میوه ها و سبزیجات توام با یک قاشق مرباخوری عسل با هر نوبت غذا بهترین روش درمان است.

14- عسل و بیماری های دهان

٭ مالیدن پمادی مرکب از یک قسمت عسل و یک قسمت سرکه ی انگور به لثه ها و دندان ها موجب جرم گیری و استحکام لثه ها و دندان ها می شود.(عسل و سیاه دانه و عسل درمانی)همچنین از عسل به عنوان خمیر دندان استفاده كند وبا آن مسواك بزند.

٭ درمان و رفع بدبویی دهان: مقداری موم زنبورعسل را مانند آدامس در دهان جویده و کم کم آن را میل نموده- علاوه بر آن می توان مقداری عسل را در آب گرم حل کرده و هر روز صبح و شب آن را در دهان ریخته و استنشاق و غرغره نمود.

٭ درمان آفت دهان:بعد از برش دادن سیب درختی- مقداری عسل را روی آن بمالید و بجوید و یا مخلوط آب سیب و عسل بسیار مفید است و با مالیدن عسل روی آفت هاـ این در حالی ست که در علم پزشکی هنوز برای آفت درمانی وجود ندارد.

15- عسل و کم خونی

٭ به مدت یک هفته از چای گزنه همراه عسل طبیعی بنوشید- روزانه تا 2فنجان جرعه جرعه میل کنید و همچنین از برگ و گل راعی افسنطین با عسل نیز می توان برای درمان کم خونی استفاده کرد.

16- عسل و سلامت و رفتار کودکان

٭ مصرف روزانه 30تا40 گرم عسل توسط کودکان آن ها را شاداب نگه می دارد و به حفظ سلامت یا رفع بیماری های آن ها کمک موثری می کند- همچنین به علت داشتن ویتامین B و بالطبع قدرت افزایش هموگلوبین در خون در رفع کم خونی بچه ها مفید است و به علت خواص ضد عفونی کنندگی برای درمان اسهال خونی ضعیف کودکان مفید است.

17- عسل و درمان بیماری زنان و زایمان

٭ امروزه در عرصه ی علم و پژوهش های تحقیقاتی تغذیه به اثبات رسیده که نوشیدن عسل طبیعی با چند عدد خرما زایمان را سهل و آسان می کند و بعلاوه ادامه ی استفاده فراوان از عسل طبیعی همراه با نان سبوس دار پس از زایمان موجب تقویت جسم و سهولت در امر قاعدگی و عاد ت ماهانه می باشد. خانم های ضعیف و لاغر نیز در این دوره از قاعدگی می توانند یک لیوان جوشانده شنبلیله را با عسل طبیعی شیرین کرده و صبح و شب از این نوشیدنی مفید و مقوی میل نمایند و بعلاوه خوردن عسل در درمان نازایی بسیار مفید است.

18- عسل و زن های باردار

٭ خوردن روزانه مخلوطی از 2عدد گردو یا 10عدد بادام و 30گرم کره را در سه قسمت مساوی پس از صبحانه- ناهار- شام زنان باردار را تقویت می کند. مصرف مرتب وکافی عسل توسط مادران باردار و شیرده- علاوه بر رساندن مقاد یر فراوانی از انرژی و سایر مواد غذایی به بدن مادر- باعث افزایش اشتهای وی می شود که در اثر داشتن اشتها و خوردن غذای کافی- رشد و سلامت جنین و سلامت مادر در دوران بارداری (به خصوص سه ماه آخربارداری) و تولید شیر فراوان و تغذیه ی مناسب نوزاد و سلامت مادر پس از زایمان تامین خواهد شد.

19- عسل و درمان برص ـ لک و پیسی

٭ یکی از راه های درمان لک و پیسی استفاده از مخلوط عسل با نشادر است.

مخلوط حاصل را می توان شب ها در مواضعی که لک و پیسی در آن مشاهده می شود مالید.

20- عسل و درمان آنفلونزا

٭ یکی از راه مقابله با آن مخلوط عسل طبیعی با آب لیمو ترش تازه را در آب ولرم حل کنید و صبح و شام میل نمایید- استراحت- نوشیدن مایعات ولرم- تقویت عمومی بدن و بخور دادن بدن با برگ های اکالیپتوس- تخم گشنیز و گل بابونه- نقش موثری در بهبود سریع این بیماری دارد.بخور دادن به وسیله عسل وپیاز نیز قبل از خواب بسیار مفید است

21- عسل ونرم کردن پوست و...

٭ عسل خاصیت خورندگی زبری پوست بدن را دارد:چنان چه عسل را در چندین نوبت به نقاط زبر یا ترک خورده ی پوست بدن- دست ها- پا ها و به خصوص پاشنه های ترک خورده بمالید- بهبودی حاصل می شود.

٭ ماسک عسل برای پوست صورت: بعد از شستن صورت با صابون بادام چند قطره لیمو ترش را در عسل حل کنید وبه صورت بمالید وبه مدت نیم ساعت بماند- با این کار تمام ویتامینهای عسل جذب پوست می شود.می توان بامخلوط كردن عسل باهر یك از روغن زیتون- روغن بادام- آب هویج وآب پرتقال به طور جداگانه ماسكهایی تهیه كردكه برای شادابی وازبین بردن چین و چروك وسلولهای مرده صورت بسیار مفید است .

22-  عسل و درمان زگیل های پوستی

٭ زگیل نوعی بیماری پوستی است که به طریقه ی پیشنهادی می توان در از بین بردن آن اقدام نمود: عسل طبیعی با موم را گرم کنید و بر روی یک پارچه ی تمیز قرار داده و محکم بر روی زگیل یا دمل ببندید وتا سه روز آن را باز نکنید تا دمل یا زگیل از ریشه ساقط شود- در صورت نیاز می توان این عمل را تکرار کرد.

23- عسل و درمان چاقی یا لاغری

٭ برای درمان لاغری: هر روز یک یا دو لیوان شیر و عسل همراه با غذاهای روزانه میل کنید. به علاوه می توانید با هر وعده غذا در طول روز یک سوم قاشق چای خوری پودر زنیان همراه با عسل میل نمایید.

٭ درمان چاقی: کوبیده مغز بادام را با عسل مخلوط کرده و میل نمایید.

24- عسل و درمان شوره سر و پوسته سر

٭ آب غلیظ برگ گردو را همراه با عسل در روز چند مرتبه کمپرس کنید.

شود.

                                                                                                                             

 

.

25- عسل و درمان ریزش مو

٭ آب برگ گردو و پوست گردو را با دو قاشق عسل به آن اضافه کرده و به هم زده و چندین نوبت در هفته روی پوست سر بمالید. تدریجا از ریزش موی سر کاسته می شود

 

26- عسل و درمان گوش درد

٭ سه رشته زعفران را در مقداری شیر جوشانده و بعد از سرد شدن- عسل اضافه کرده و به هم زده و با قطره چکان در گوش بریزید.

*مقداركمی نمك در آب عسل حل كرده قبل خواب در گوش بچكانید

27- عسل و خستگی مغزی و رفع بی خوابی

٭ برای ضعف جذب فکری در یک لیوان آب سیب تازه تهیه شده به ازای هر لیوان یک یا دو قاشق چای خوری عسل طبیعی اضافه کرده و جرعه جرعه بنوشید

٭ نکته ی جالب توجه اینکه اگر شربت عسل(یک قاشق غذاخوری عسل را در یک لیوان آب خنک ریخته و به هم زده و آب یک لیمو ترش تازه را به شربت اضافه کنید) میل شود- خواب آور است و برعکس اگر آرام آرام میل شود موجب کم خوابی می شود.

*یك قاشق عسل را دریك لیوان شیرگرم محلی حل كرده قبل از خواب میل شود

* قبل از خواب مخلوط عسل ومغز گردو مغز بادام میل شود

28- عسل و درمان تب

٭ به نیم لیتر آب ولرم 100گرم سرکه طبیعی انگور و 100گرم عسل طبیعی اضافه کرده و به هم زده تنقیه کنید- از همین ترکیب در حوله ای آغشته روی د ست ها و پاها قرار دهید ـ تب برطرف می شود.

29- عسل و درمان صرع ساده

٭ مخلوطی از چای گل بابونه با کمی زعفران به هم زده و عسل اضافه کرده و میل نمایید.یا اینكه : صبح و شام یك لیوان آب عسل میل شودودر هنگام خواب بر روی یك لیوان آب گرم كه با عسل شیرین شده باشد0 سوره جن بخواند و میل نماید

30- عسل و بیماری مثانه

٭ از چای هسته ی میوه ی نسترن یا رزوحشی که کاملا پودر شده با کمی عسل مخلوط کرده و روزانه تا 5 فنجان  بنوشید ـ توت فرنگی را له کرده به آن عسل اضافه نمایید و میل کنید.

31- عسل و درمان نقرس

٭ حدود 20گرم موم عسل و صمغ کاج را گرم کنید. مقداری عسل به آن اضافه کنید ـ می توان به هم زده و از این ضماد روی تکه پارچه کتانی مالیده و روی شست پا قرار دهید و بد ین وسیله از درد و ورم مفصل کاسته می گردد.

32- عسل و درمان بیماری بیضه

٭ شامل: ورم ـ درد و سخت شدن بیضه می باشد. عسل را گرم کرده روی بیضه ها بمالید و یک قطعه پلاستیک روی آن گذاشته و مدتی به این حالت بماند. این عمل را چند مرتبه در روز انجام دهید.

33- عسل و عفونت چشم و ضعف بینایی

٭ کمی عسل را با آب جوشیده ولرم مخلوط کرده ـ چهار تا پنج مرتبه در روز در چشم بچکانید. چشم خسته را با چای زازیانه و عسل چندین نوبت کمپرس کنید.

٭ تقویت بینایی: چای اكلیل کوهی(رزماری) یا افسنطین و زوفا را مشروط بر این که تمیز باشد با کمی عسل اضافه کرده روی چشم ها کمپرس کنید واین عمل را در روز چندین نوبت انجام دهید.

34- عسل و درمان سرطان

*موم عسل را بر روی غده سرطانی گذاشته با پارچه ای آن را ببندد و هر روز آن را عوض كند ضمن اینكه صبح و شام نیز قبل ازغذا یك قاشق عسل میل نماید

*اگر غده (تومور) عمیق باشد_ مثلاَ در مغز _ توسط متخصص جراح شكافته شود تا به غده برسد سپس هر روز مقداری عسل طبیعی + غذای ملكه  بر روی آن گذشته شود 0 به اذن الهی كم كم غده به تحلیل میرود .(این روش به تازگی توسط یك دكتر مصری به نام خالد الاودن كشف شده و مجرب است)

٭ یکی از شیوه های مقابله با سرطان یا پیشرفت آن این است که: صد گرم غذای ملکه ی زنبورعسل(ژله رویال) در هفته یکبار و به اندازه یک فنجان عسل طبیعی را صبح ناشتا ـ فرد مبتلا به سرطان به تدریج میل نماید.

٭ مخلوطی از عسل طبیعی و روغن سیاه دانه در ابتدای روز به بدن بمالد و یک ساعت قبل از خواب با آب گرم شستشو دهد.

٭ هویج را له کنید و با عسل طبیعی مخلوط نمایید وبا هر وعده غذا میل کنید.

35- عسل و درمان استفراغ

* گل میخك را جوشانده سپس با عسل شیرین كرده و قبل از غذا جرعه جرعه میل نماید

*مقداری عسل را درآب خنك حل نموده+لیمو ترش تازه 0آرام آرام میل كند.

 

36- میكرب معده (هلیكو باكتر )

 3 روز (72ساعت )فقط شربت عسل + لیموترش تازه میل نماید

37- درد پریود(قاعدگی )

* دم كرده پونه +اویشن +عسل *  دم كرده دارچین +عسل

38- عسل و معالجه عصبی شدن و اضطراب

شیر مغز بادام +عسل  (روزی 3 لیوان )

39- اوریون

استراحت كند وبه مدت 3روز(72ساعت )شربت عسل +لیمو ترش تازه میل كند

40- تسكین درد كلیه

دم كرده پونه و اویشن +عسل

41- سینوزیت و گرفتگی بینی

كمی عسل به چند قطره تنتور یا عرق نعناع اضافه كرده وهر ساعت چند قطره به هر بینی بچكاند0 ضمن اینكه بخور گل بابونه نیز استنشاق نماید

42- سكسكه

تمركز افكارش را متمركز كند و شربت خنك عسل  آرام آرام میل كند

43- نقرس

دم كرده دارچین و زنجبیل + عسل

44- عفونتهای مجاری ادراری

دو هفته غذاهای گیاهی بخورد و دم كرده لیمو عمانی + عسل میل نماید یا شربت عسل و لیمو ترش و مجاری را با آب و عسل شستشو دهد

45- ویار شدید خانمها همراه با تهوع

شربت خنك عسل + یك قاشق چایخوری زنجبیل ساییده (خصوصا صبحگاه)

46- رفع گلودرد و اختلالات حنجره

* غرغره آب وعسل * شب نخود را خیس نموده صبح مقداری آب آن را بایك قاشق عسل شیرین كرده میل نمایید

47- معالجه عفونتهای شدید در بدن

48 الی 72 ساعت فقط آب و عسل + لیمو ترش تازه میل نمایدمی تواند به فاصله 2 ساعت سیب هم میل نماید

48- جهت سیاه شدن موی سر

25گرم سیاه دانه را در یك كیلو عسل ریخته  و روزی دو قاشق مرباخوری میل شود

49- تب و اسهال كودكان

شربت عسل +خاكشیر + یخ

50 – خون ریزی دوران یائسگی

آب هویچ + عسل  (روزی 3 لیوان ) دیگر نیاز به عمل جراحی نخواهد بود

 

اخطار : به كودكان زیر یك سال عسل داده نشود چرا كه امكان دارد موجب مسمومیت آنان شود.
طبقه بندی: علل و درمان بیماریها، عسل،
برچسب ها: معجزه عسل . عسل و نقرس . عسل و بی خوابی . عسل و سرماخوردگی . عسل و درد کلیه . عسل و اضطراب . عسل و در مثانه عسل در کاهش تب عسل وبیخوابی . عسل در رفع خستگی . عسل در درمان ریزش مو . عسل در درمان شوره سر . عسل و چاقی . عسل و درمان لاغری . عسل و درمان برص یا لک پیس . عسل و سلامت رفتار کودکان . عسل و کمخونی . عسل و یبوست . عسل در درمان زخم ها . عسل در تقویت حافظه،
[ جمعه 23 بهمن 1388 ] [ 10:51 ] [ حمید بابوسن ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
موضوعات
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic