سایت تخصصی گیاهان دارویی.بزرگترین مرجع گیاهان دارویی. درمان ساده بیماریها با گیاهان دارویی.خواص میوه ها.خواص سبزی ها .داروهای گیاهی.اطلاعات دارویی.درمان لاغری.درمان چاقی.بیماریهای شایع.اخبار سلامت.اخبار پزشکی.تریاژ.
تندرستی را در طبیعت جستجو کنید 
قالب وبلاگ
نویسندگان
ابر برچسب ها
<>
 
سخنان بزرگان درباره‌ی تندرستی
 
 
 
 

www.mihansalamat.com  | کانون سلامت ایرانیان  |

 
 
 

موضوع [=جستار] هر گفتگو به گونه‌ای اجتناب‌ناپذیر [=گریز‌ناپذیر]، وضع زندگی و پول شده
 
است: گفتگو، هیچ‌گاه به نگرانی و درد و رنج افراد نمی‌كشد – اگر چنین می‌شد، دست‌كم
 
می‌توانستند به یكدیگر كمك كنند – و نه به بیان كلّی این وضعیت.((والتر بنیامین))  

غذا بهترین داروی پیشگیری‌ست.((مثل باستان))  ........


كار به ستوه آورنده و خسته كننده، برای تندرستی، زیان‌آور است. ولی كاری كه از آن لذت می‌برید، انرِژی بیشتری به شما می‌دهد.((كیم وو چونگ)) 

سلامت [=تندرستی]، یعنی جنونی كه درست به كار گرفته شده باشد.((جورج سانتایانا))

هرگاه به همان اندازه كه پذیرای خوشی‌ها هستیم، درد و اندوه و سوءتفاهم را هم پذیرفتیم، راهی را كه در طی آن، عاشقی راستین خواهیم شد، آغاز كرده‌ایم.((لئوبوسكالیا)) 

شفایی چون امید وجود ندارد.((لئوبوسكالیا)) 

عشق، نمك پاشیدن به زخم‌های كهنه نیست، مرهم نهادن است و شفا بخشیدن. برخاستن و پیش رفتن است و آشتی كردن با زندگی.((لئوبوسكالیا)) 

تا زمانی كه در این دنیا درد و رنج، تنهایی و گرسنگی وجود دارد، ما در برابر آنها پاسخگو هستیم.((لئوبوسكالیا)) 

تنها درد بی‌درمان، آن است كه با ابتلا به آن، دگرگونی مثبتی نیابیم.((لئوبوسكالیا)) 

درد غربت، گرایشی‌ست كه كس نمی‌داند از چیست… هوس است و میل؟… هرچه هست، برای بیان آن، هیچ واژه‌‌ای یافت نمی‌شود.((آنتوان دوسنت اگزوپری)) 

اگر دلی را از شكستن بازدارم، بیهوده زنده نخواهم بود، اگر درد كسی را آرام كنم، یا مرهمی بر زخمی نهم، یا سینه سرخی بی‌تاب و توان را به آشیانه برسانم، بیهوده زنده نخواهم بود.((امیلی دیكنسون)) 

هیچ دردی ژرف‌تر از پوچی ناشی از خطر نكردن نیست.((لئوبوسكالیا)) 

پس از بیراهه های دراز از طریق علوم پزشكی و روان درمانی، دلبستگی من به مسائل فرهنگی بازگشت كه در زمان نوجوانیم - كه تفكر در من هنوز چنان بیدار نشده بود - مرا به سوی خود می كشاند.((زیگموند فروید)) 

لذت و بی گناهی شرمگین ترین چیزهایند و نمی خواهند كسی خواهانشان باشد. آنان را باید داشت، اما گناه و درد را همان به كه بخواهند.((نیچه)) 

هرگاه كه دردمندی را هنگام درد كشیدن دیده ام، از شرم اش شرمسار شده ام، زیرا به یاری برخاستن من غرور اش را پایمال كرده است.((نیچه)) 

چرخ و ترمز، وظایف گوناگونی دارند، اما یك وظیفه ی یكسان نیز دارند: به درد آوردن یكدیگر.((نیچه)) 

انسان مخالف هر چیزی است كه موقتاً در تملك اوست، بدون تیمارداری و جانفشانی برای آن ملك، برخوردی سودجویانه با آن دارد، یا در مقام غارتگر و اسراف كاری بی چشم و رو با آن برخورد می كند.((نیچه)) 

كمی تندرستی، هرازگاه نیك ترین دوای درد بیماران است.((نیچه)) 

در زمانه ی ما هر كه سخت جدی مبین یك ویژگی یگانه ی اخلاقی باشد، كسانی همانند تئوفراست و مولیر، بیمار شناخته می شود.((نیچه)) 

یك هنر مند شریف اساساً مجاز خواهد بود كه بداند كارش بر چه كسی تأثیر می گذارد! و آیا هرگز بر مردم! بر ناپختگان! بر احساساتی ها! بر بیماران و اما بیش از همه بر گرانجانان [ =مردم سخت جان ] تاثیر می گذارد؟!((نیچه)) 

ای والا مردمان! از آن هنگام كه امروز و دیروزی بوده است؛ روزگارانی اندیشه ور و روزگارانی اندیشه در بوده اند. این روزگار، چون بانوی بیماری است؛ رها كنیدش تا فریاد برآورد، خشم بگیرد، ناسزا گوید و میز و بشقاب را در هم شكند!...((نیچه)) 

تندرست آن كسی است كه فراموش كرد.((نیچه)) 

بینوایان دارویی جز امید ندارند.((نیچه)) 

برای گله ی انسانی تمام نشانه های ابرانسان، چون نشانه های بیماری یا دیوانگی پدیدار می شوند.((نیچه)) 

كسانی كه در خود احساس حقارت می كنند به دیگران رحم می كنند، اما به دلیل غرورشان دم نمی زنند! یعنی درد می كشند و می خواهند با دیگران همدردی كنند. كسانی كه با دیگران همدردی می كنند به دلیل دردمند بودن خودشان است.((نیچه)) 

آن كس كه شادمانه گام بر هیزم گردآورده برای سوزاندنش می نهد، بر درد غلبه نمی كند، بلكه بر احساس درد در جایی چیره می شود كه انتظارش می رود.((نیچه)) 

هر هنر و فلسفه ای می تواند دارویی شفابخش برای زندگی، یاور و نیرویی برای رشد آن و مرهمی برای مبارزه ها باشد.((نیچه)) 

حكمت درد كمتر از حكمت لذت نیست. درد نیز مانند لذت، یكی از نیروهای بنیادین بقای نوع است؛ زیرا اگر جز این بود، نیروی درد مدتها پیش از بین رفته بود.((نیچه)) 

اگر نمی خواهیم چیزی را كه رسوایی به بار می آورد در خود مخفی كنیم، زندگی در انزوا به چه درد می خورد؟((نیچه)) 

جهان در نظر آن كس كه به مقام رفیع انسانی نایل گردد، غنی تر می شود؛ وسوسه و جذبه های حرص و ولع افزایش یافته و برای انسان دام می گسترند. همچنین، انواع گوناگون تحریكها، لذتها و دردها بیشتر می شوند.((نیچه)) 

درد و رنج همیشه علت خود را جستجو می كند، در حالی كه لذت به خود توجه دارد و به پشت سر خود نگاه نمی كند.((نیچه)) 

تحمل دردی مضاعف آسانتر از دردی واحد است.((نیچه)) 

فیلسوفی كه حالتهای متعدد سلامتی را پیوسته از سر گذرانده و می گذراند، به همان اندازه، فلسفه های متعدد را نیز پشت سر می گذارد.((نیچه)) 

كتابی كه نتواند ما را به فراسوی كتابها ببرد به چه درد می خورد؟((نیچه)) 

دردی شدیدتر از آن نیست كه زمانی شاهد و آگاه باشیم و حس كنیم انسانی فوق العاده از راه خویش منحرف و به تباهی كشیده می شود.((نیچه)) 

ایراد، خیانت، سوءظنی شادمانه و میل به تمسخر، همگی نشانی از سلامت است و هر امر بی قید و شرطی، نشانی از بیماری.((نیچه)) 

هیچ هدفی بالاتر از این نیست كه در زمان بیماری و مرگ، احساس كنید كه خوب زندگی كرده‌اید و آنچه سبب شادمانی‌تان می‌شده است، انجام داده‌اید.((استیو چندلر)) 

كسی كه پس از تربیت روحی به كار تربیت بدنی بپردازد، اگر بخواهد، می‌تواند خود را از رفتن به پزشك، بی‌نیاز سازد، مگر در موارد ضروری [=بایسته].((افلاطون)) 

پزشك، آن گونه از بیماری را كه خود بدان دچار بوده، در بیماران دیگر بهتر باز می‌شناسد.((افلاطون)) 

تندرستی بدن، هر چند به درجه‌ی كمال رسد، به خودی خود سبب تندرستی روح نمی‌تواند شد و حال آنكه برعكس، تندرستی روح، همه‌ی نیكویی‌های ممكنه را در جسم ایجاد می‌تواند كرد.((افلاطون)) 

بدن ناقص است و به خودی خود نمی‌تواند درد خویش را دوا كند و فن پزشكی برای این هدف بنا شده كه آنچه به جهت بدن سودمند است، فراهم كند.((افلاطون)) 

ارج نهادن، برای از بین بردن احساس بی‌ارزشی فرد، داروی بسیار كارآمدی است.((آبراهام مازلو)) 

بهترین راه درمان یا رفتار با كودكی كه به اندازه‌ی كافی از محبت برخوردار نشده، این است كه او را بسیار دوست داشته باشیم و یكپارچه سرشار از عشق كنیم.((آبراهام مازلو)) 

اگر آدمی به درستی بداند كه چه می‌كند، حتی اگر بچه گریه كند، درد داشته باشد یا ناله كند نیز با نیرو و توان به كنش می‌پردازد.((آبراهام مازلو)) 

وظیفه‌ی درمانگر بالینی باتجربه این است كه به بیمار خود كمك كند تا زوایای نهان خود را آشكار سازد، حالت‌های دفاعی در برابر خودآگاهی خود را از دست بدهد، خود را بازیابد و به این ترتیب، خود را بشناسد.((آبراهام مازلو)) 

در فرآیند خودشكوفایی، الگوی یك درمانگر خوب این است كه اگر انسان شایسته‌ای باشد، هرگز خود و باورهایش را بر بیمارانش تحمیل نكند یا تلاش نكند بیمار را به پیروی از خود وادارد.((آبراهام مازلو)) 

راستگویی می‌تواند به همه چیز شتاب بخشد. راستگویی حتی زمانی كه موجب آزردگی آدمی می‌شود نیز جنبه‌ی درمانی پیدا می‌كند و به كارها شتاب می‌بخشد.((آبراهام مازلو))

تلاش برای سلامت روانی، تلاش برای آرامش معنوی و هماهنگی اجتماعی نیز هست.((آبراهام مازلو)) 

زندگی باید بی‌اندازه سرشار از زمان‌های اشتیاق باشد كه بدان اعتبار می‌بخشد و آن را دارای ارزش زیستن می‌كند، وگرنه، آرزوی مرگ برای كسانی كه می‌خواهند با دردی پایان‌ناپذیر یا بیزاری زنده بمانند، چَم پیدا می‌كند.((كولین ویلسون)) 

احساس شادمانی و خوشبختی راستین در زندگی، آن است كه گاهی درد و رنج‌هایی كوتاه و گذرا را به جان بخرید، چرا كه شادمانی برتر و نهایی، همان منش و ماهیتی است كه برای خود رقم می‌زنید.((آنتونی رابینز)) 

چنانچه در زندگی، قوانین ناسازگار بسیاری دارید، درد و رنج زیادی را به جان خواهید خرید و ناامید و سرخورده خواهید شد.((آنتونی رابینز)) 

نكته‌ی غم‌انگیز این است كه بیشتر مردم تا زمانی كه تندرست هستند، چَم و مفهوم زندگی خود را كشف نمی‌كنند. می‌بایست بیماری كُشنده‌ای، زندگی‌شان را تهدید كند تا بخواهند و تلاش كنند كه چَم و مفهوم زندگی را بیابند.((آنتونی رابینز)) 

اندیشه‌ها و ذهنیات شما با تندرستی فیزیكی و جسمانی‌تان، رابطه‌ی نزدیك و تنگاتنگ دارند و بر آن تاثیرگذارند.((آنتونی رابینز)) 

درد، انسان را به اندیشه وامی‌دارد. اندیشیدن، انسان را خردمند می‌كند. خرد، سبب تاب آوردن زندگی می‌شود.((جان پاتریك)) 

دگرگونی، داروی همه‌ی دردهاست؛ كاری می‌كند كه وجود آدمی، آرام و قرار بگیرد و شادمان و خرسند باشد.((رالف ونگارد)) 

حتی پزشكان در كمال راستی، امانت و پایبندی خود، اشتباه كرده‌اند و می‌كنند.((آنتونی رابینز)) 

گاهی، كمی درد و رنج برای رشد و آموختن هرچه بیشتر لازم است.((آنتونی رابینز)) 

زمانی كه بُریده‌اید و ناتوان هستید و شكست خورده‌اید، یا احساس می‌كنید دیگران، نیرومندتر، ماهرتر یا حتی خوش شانس‌ترند، به درون خود دست یازید و درد و رنج را به میل، آرزومندی و انگیزه بدل كنید.((آنتونی رابینز)) 

درد و رنج، همان چیزی است كه شما را وادار می‌سازد تلاش كنید و به پیش بروید و به كامیابی‌هایی برسید كه هرگز گمانش را هم نمی‌بردید.((آنتونی رابینز)) 

اگر درد و رنج شكست را به جان نخرید، هرگز نمی‌توانید برنده از زمین بیرون بیایید.((آنتونی رابینز)) 

ما انسانها بیشتر از ترس اینكه به بلای بزرگتری دچار نشویم، درد و بلاهای كنونی را به جان می‌خریم.((آنتونی رابینز)) 

هر بار كه در زندگی خود برآشفته شده و از كسی رنجیده‌اید، رنجش و برآشفتگی شما به سبب رفتار یا كارهای آن شخص نبوده، بلكه سبب برآشفتگی و درد و رنج‌تان، تفاوت قوانین شما با آن فرد بوده است.((آنتونی رابینز)) 

بزرگترین درد و رنج‌های زندگی، درد و رنج‌هایی است كه از درون خودمان و به سبب زیر پا گذاشتن استانداردها و قوانین‌مان احساس می‌كنیم.((آنتونی رابینز)) 

همواره در پی میان‌بُر بودن، نتیجه‌ی عكس می‌دهد. یعنی برخی از میان‌بُرها به راستی میان‌برهایی به سوی مرگ، بیماری و غم هستند.((آنتونی رابینز)) 

زمانی كه همه چیز خوب است و در مورد همه چیز، آسوده دل هستید، گوش‌تان بدهكار نیست، ولی هنگامی كه در زندگی با دشواری روبه‌رو شدید یا درد و رنجی به سراغتان آمد، آنگاه گوش شنوا پیدا می‌كنید و پذیرش‌تان برای باورها و اندیشه‌های تازه بالاتر می‌رود.((آنتونی رابینز)) 

گاهی درد و رنج، چیزهایی به ما می‌آموزد كه شادی و شادمانی هرگز نمی‌تواند بیاموزد.((آنتونی رابینز)) 

گاهی، درد و رنج، بهترین دوست و آموزگار ماست.((آنتونی رابینز)) 

انسان‌ها را از دور دوست داشتن، كار دشواری نیست. دوست داشتن آنهایی كه به ما نزدیك هستند، كار دشواری است. بخشیدن یك كاسه برنج برای سیر كردن یك گرسنه، بسی آسان‌تر از كاهش تنهایی و درد و رنج انسانی رانده شده در خانه‌ی خودمان است. عشق را به خانه‌ی خود بیاورید؛ چرا كه عشق ورزیدن به یكدیگر را باید از خانه آغاز كنیم.((مادر ترزا)) 

آن گونه از سپاسگزاری كه با زبان ابراز نشود، به درد هیچ كسی نمی‌خورد.((گلدیز استرن)) 

ما باید به مقوله‌ی ترس و درد، با چشم‌های بازتر بنگریم؛ وگرنه مانند این است كه خودمان را در امن‌ترین بخش دنیا، زنده به گور كرده‌ایم.((ناتانیل براندن)) 

مردم، هنگامی بیشتر رشد می‌كنند كه در زندگی، درد و رنج بیشتری را تاب آورده باشند.((آنتونی رابینز)) 

آدمی، پس از اینكه بر درد خودآگاهی پیروز می‌شود، در نهایت، خودآگاهی، چیز زیبایی به نظر می‌رسد.((آبراهام مازلو)) 

چنانچه هنوز با دشواری‌هایی دست و پنجه نرم می‌كنید، نشانه‌ی آن است كه زنده، تندرست و نیرومند هستید.((آنتونی رابینز)) 

بزرگترین درد و رنج جهان، "زندگی بدون چَم، مفهوم و هدف" است.((آنتونی رابینز)) 

پول هیچ‌گاه بس نیست. پول مانند داروهای دیگر، كارآیی ویژه ی خودش را دارد، به همراه چیزهای ناگوار جانبی كه بر جای می‌گذارد.((دیوید كیتس)) 

دست به كار شدن، ویژگی همه‌ی انسانهای كامروا است. هوش سرشار یعنی هنر تاب آوردن درد و رنج.((آلبرت هیوبارد)) 

پول به درد این می‌خورد كه انسان به كمك آن، در تنگناهای زندگی به خودش رشوه بدهد.((رینهارت)) 

هوش سرشار، به تنهایی، به ویژه هوش سرشار بدخیم، پاسخگوی هیچ دردی نیست.((كریستین بوبن)) 

عادتهای ما در منش، تندرستی و كمابیش، همه ی جنبه های زندگی مان تاثیر می گذارند.((دن رابی)) 

هیچ دیدگاهی مهمتر از دیدگاهی كه خودتان در مورد خودتان دارید، در تندرستی و شادی شما كارساز نیست.((دنیس ویتلی))

عشق تند درمانی ندارد و هر دوایی آن را شدیدتر و تندتر از پیش خواهد كرد.((گوته)) 

طبیعت همانند بیماری جسمانی در برابر ضعف اخلاقی واكنش نشان می دهد. زمانی كه بر دامنه ی خطر افزوده می شود به همان نسبت بر میزان شهامت فرد نیز افزوده می گردد.((گوته)) 

ای ستاره ی نیرو، تو را می بینم كه ایستاده ای و بر درد من لبخند می زنی؛ تو با دست فولادین خود اشاره می كنی و من نیروی خویش را باز می بابم.((هنری وادزورث لانگ‌فلو)) 

تا كسی شهامت و تندرستی را با خود نیاورد به عرصه ی آزمایش پا نتواند گذاشت.((والت ویتمن)) 

هنر ما را به گونه ای رویایی از درد هستی رها می سازد.((فرناندو پسوا)) 

وقتی می نویسم دردم را فراموش می كنم، مانند كسی كه پیش از بهبود بیماری بتواند بهتر نفس بكشد.((فرناندو پسوا)) 

بسیاری از مردم از اینكه نمی توانند بگویند چه می بینند و چه می اندیشند ناخوش می شوند.((فرناندو پسوا)) 

اصلاح طلب انسانی است كه وضعیت بحرانی جهان را در سطح می شناسد و تصمیم می گیرد آن را مداوا كند، اما اساس كار را خراب تر می كند.((فرناندو پسوا)) 

انسان، حیوانی بیمار است.((ژان ژاك روسو)) 

همه چیز هیچ است، درد ما هم همین طور.((فرناندو پسوا)) 

به درد نخورها و بی اهمیت ها فضای بینابینی فروتنانه میانه ای در زندگی حقیقی ما می گشایند.((فرناندو پسوا)) 

قدرت و توان بیش از آنكه مربوط به سن و سال باشد، به تندرستی و سلامت وابسته است.((آندره موروا)) 

درد حقیقی پیری در ضعف جسمانی نیست، بلكه در سهل انگاری و بی باكی روحی است.((آندره موروا)) 

طوفان، درد و تباهی را آشكار ساخته، اما او به هیچ وجه آفریننده ی تباهی و درد نبوده است.((آندره موروا)) 

به راستی تسلی بزرگی است كه كسی بتواند در زمان های درد و تنهایی و فراق، دست كم یك خاطره ی كامل درخشنده را به یاد آورد.((آندره موروا)) 

اگر می خواهید كسی را درمان كنید، حتی یك بیمار مبتلا به جنون جنایت، باید خودتان را درمان كنید.((جو وایتالی)) 

زود خوابیدن و زود بیدار شدن، انسان را تندرست، ثروتمند و خردمند می كند.((بن فرانكلین))

با درمان روحیه و برانگیختن تجربه هایی كه به دست می آورید، زندگی تان را سرشار از امید سازید.((آرتور كواستلر)) 

همواره آنچه را كه خواستار آن هستید، نمی توانید به دست آورید، ولی آنچه را هم كه خواهانش نیستید، به كف نخواهید آورد، مگر اینكه یك بیماری واگیردار باشد.((فرانكلین برود))

هرگز نگذارید كه آرزوی قلبی شما به بیماری قلبی بدل شود. زمانی كه بیش از اندازه چیزی را خواهانید، همه ی كشش خود را از دست می دهد.((فلورانس اسكاول شین)) 

هیچ انسانی برای تندرستی خودش هم كه شده، نباید نفرت بورزد.((فلورانس اسكاول شین)) 

خشم، بیزاری، بدخواهی، حسد [ =چشم تنگی ] و كین خواهی، شادمانی انسان را می رباید و بیماری و شكست و فقر می آورد.((فلورانس اسكاول شین)) 

به ناراحتی ها (حتی دندان درد) مانند تجربه ی جالبی می نگرم و از اینكه از تجربه ی تازه ای بیخبر نمانده ام، شادمانم. آسمان بالای سر من به هر رنگی باشد، من برای هر گونه سرنوشتی آماده ام.((جین وبستر)) 

در درون هر یك از ما توان سازگاری با تندرستی و بیماری، توانگری و فقر، آزادی و بردگی نهفته است. این ما هستیم كه آنها را در سلطه داریم نه دیگران.((ریچارد باخ)) 

مردن مانند شیرجه زدن در یك دریاچه ی ژرف در یك روز گرم است. در این شیرجه، شوكِ آن تغییر سرد و برنده وجود دارد، درد آن یك ثانیه است و سپس، پذیرش شناوری در حقیقت است.((ریچارد باخ)) 

هر چه سرحال تر و تندرست تر باشید، درك آن گونه از زندگی كه خواهانش هستید و می خواهید برایتان پایدار بماند، آسان تر می شود.((گیل لیندن فیلد)) 

درد، پیامی است برای جنبش، تلاش و به دست آوردن نیازهایتان.((رابرت هلدن)) 

تندرستی ما بیشتر به گونه ی زندگی و تكاپوی مان بستگی دارد، تا به سن و سال.((آنتونی رابینز)) 

چیزهایی را كه به درد بخور یا زیبا نیستند، در خانه ی خود نگاه ندارید.((ویلیام موریس)) 

خردمند بودن به معنای [ =چَم ] گناه نكردن نیست، بلكه به چم یادگیری رهایی از چنگال پیامدهای آن با پاس داشتن شرافت و تندرستی است.((ریچارد تمپلر)) 

بهره ی ما از جامعه ی بشری، بیماری روح‌خراش تكنیك و ملی گرایی است.((هرمان هسه))

خورشید، پزشك پر قدرت من است.((توماس جفرسون)) 

شوخی، نیرویی باشكوه برای درمان مسائل عاطفی است. شما نمی‌توانید زمانی كه می‌خندید، خشمگین باشید، بترسید و یا آزرده باشید.((ستیوبایرمن)) 

سالها پیش یك نفر گفت: روغن جگر ماهی، روغن درمان كننده است! سرور، آرامش بخش‌تر است و هیچ مزه‌ی ناخوشایندی هم ندارد.((مری كریستل ماكالوسو)) 

برای زاییده شدن و مرگ، درمان و چاره‌ای وجود ندارد، باید فاصله‌ی بین این دو را شاد بود.((جرج سانتایانا)) 

درد و رنج، كوتاه است و زودگذر؛ برای فراموشی، اینها لازمه‌ی زندگی‌اند و گرانترین گورها جز حفره‌ای تاریك نیست.((ویكتور هوگو)) 

من مردی اندیشنده‌ام كه درد را می‌شناسد.((ویكتور هوگو)) 

ناچیز شمردن درد و مرگ، نخستین وظیفه ی مرد است.((سیسرون)) 

مرگ، پزشك بازپسینی است كه هنگام درماندگی پزشكان از درمان، به سراغ بیمار آمده و او را بهبودی ابدی می‌بخشد.((موریس مترلینگ)) 

همان گونه كه رسیدن بوی چمنزار به مشام جان، برای تن، سبب تندرستی است، اندیشیدن درباره‌ی مرگ برای روح نیروبخش است.((مولیر)) 

تنهایی، همان بیماری روح بشر است.((هرگسلی)) 

خوشبختی، نشانه ی تندرستی روح است.((ویلیام جیمز)) 

برای شفای تن باید روح را شفا داد.((فلورانس اسكاول شین)) 

مگذار هیچ‌كس به آنچه خوش یا آنچه ناخوش است، دل بندد. ندیدن خوشی درد است و دیدن ناخوشی نیز درد است.((بودا)) 

به راستی كه زندگی سیاه است، اگر جنبشی در آن نباشد. حركتِ بی‌شناخت، كور است و بركتی ندارد. شناخت بی عمل نیز نازا و بیمار است. كردار بی‌عشق، بیهوده و بی‌ثمر است.((جبران خلیل جبران)) 

چه بسیار پیش آمده كه آدمی با دیدن بدیهای خود در دیگران، شفا یافته است.((فلورانس اسكاول شین)) 

تنها به سه دلیل، یارای بازگو كردن سخن خود را داشته باشید؛ برای خواستن شفا، بركت و بهروزی.((مثل كهن)) 

جانوری كه طعمه ی خود را با دندان می درد نیز ممكن است خوشبخت باشد، ولی تنها انسان می تواند نسبت به همنوع خود محبت كند و این والاترین دستاوردی است كه آدمی می تواند آرزو كند.((سولژنیتسین)) 

بدبختی، گونه ای نقطه نظر است. كسی كه كارش فروش آسپیرین است از سر درد شما احساس خشنودی می كند.((آنتونی رابینز)) 

یك پزشك ممكن است در تشخیص بیماری بسیار استاد باشد، اما كار درمان به خوبی پیشرفت نمی كند، مگر آنكه احساس كنید پزشك به وجود شما اهمیت می دهد.((آنتونی رابینز)) 

كلمه ها، تواناترین داروهایی هستند كه نوع بشر به كار برده است.((رودیار كیپلینگ)) 

سلامتی، زیربنای خوشبختی، قدرت و روحیه است.((بنجامین دیزرائیلی)) 

دردناك ترین امور زندگی دو چیز است: یكی درد ناشی از انضباط و دیگری درد ناشی از تاسف؛ درد تاسف به مراتب سنگین تر است.((؟)) 

بهترین كتاب آن است كه انسان را به اندیشه وادارد، وگرنه به درد پاره كردن هم نمی خورد.((الف بس)) 

آنچه باعث آزار ما می شود، زندگی است. یك بیمار وقتی بمیرد، تمام دردهایش از بین می رود.((موریس مترلینگ)) 

داروی تمام دردها نیكی است؛ به شرط آنكه ندانند شما نیك هستید، وگرنه نمی گذارند نیك بمانید.((محمد حجازی)) 

تمام اشتباههای ما درباره مرگ ناشی از این است كه فكر می كنیم درد و رنجی كه ما قبل از مردن می كشیم مربوط به مرگ است. در صورتی كه چنین نیست و تمام درد و رنجها مربوط به زندگی است. زندگی موجب درد و رنج می شود و مرگ، پایان دردهاست.((موریس مترلینگ))

بسیاری از افراد در نتیجه زیاده روی در خوردن داروها می میرند، نه در نتیجه بیماری هایشان.((مثل فرانسوی)) 

به درازا كشیدن درمان را دو سبب خواهد بود : نادانی پزشك یا نافرمانی بیمار.((زكریای رازی))

افراد با هدف مادی در نیمه اول عمر، سلامتی خود را برای كسب ثروت از دست می دهند و در نیمه دوم عمر، ثروت خود را برای كسب سلامتی از دست می دهند.((كن بلانچارد)) 

كشورهای پیشرفته از فقر درك و فهم، فقر اراده، تنهایی و فقدان عشق و معنویت رنج می برند. امروزه بیماری وحشتناك تر از این در جهان وجود ندارد.((مادر ترزا)) 

هر زمان احساس می كنم كه درد و رنج و بیماری می خواهد مرا رنجه كند و آزار دهد، به كار پناه می برم. كار، بهترین درمان دردهای من است.((فرانسوا ولتر)) 

آدم باید اول انسان باشد، بعد دكتر.((فرانسوا ولتر)) 

اگر شیفته كارت نباشی، روانت بیمار می شود و در نهایت پیكرت از پای در خواهد آمد.((اُرد بزرگ)) 

آدمی شاگردی است كه درد و اندوه او را آموزش می دهد و هیچ كس بدون احساس این آموزگار قادر به شناسایی خود نیست.((آلفرد دوموسه)) 

بهترین درمان برای قلوب شكسته این است كه دوباره بشكند.((سام منتز)) 

گاهی تنها راه درمان روانهای پریشان، فراموشی است.((اُرد بزرگ)) 

به انسان تندرستی و ثروت بدهید، او هر دو را در جستحوی سعادت از دست خواهد داد.((پوشه)) 

اندرز پیران در بیشتر زمانها پر از خون و درد است كه بدبختانه جوان از فهم آن ناتوان است.((اُرد بزرگ)) 

امیدوار مباش كه دیگران همراهیت كنند، تنها به درمان دردهای روزگار خویش بیاندیش.((اُرد بزرگ)) 

بدخو چنان به رنج اندر است كه از زندگانی و تندرستی و خواسته لذت نمی برد.((بزرگمهر)) 

طلوع و غروب عشق، خود را به وسیله درد تنهایی و جدایی آشكار می سازد.((لابرویر)) 

اندیشه و انگاره ای كه نتواند آینده ای زیبا را نوید دهد، ناتوان و بیمار است.((اُرد بزرگ)) 

با ترشرویی به میان مردم رفتن، تنها از بیماران ساخته است.((اُرد بزرگ)) 

حسد همچون مگس است كه همه جای بدن سالم را رها می كند و بر روی زخمهای آن می نشیند.((چایمن)) 

دارایی با ارزش تر از تندرستی نمی شناسم.((اُرد بزرگ)) 

انسان اگر ناخوش باشد و كار كند، بهتر از این است كه سلامت باشد و بیكار بنشیند.((كازوبون)) 

كسی كه درد روشنگری و بازگویی تجربه را ندارد، خود نیز زمانی برای بهره بردن از آن نخواهد یافت.((اُرد بزرگ)) 

اول تندرستی، دوم جمال، سوم مال و چهارم رفیق؛ اینها پله های نردبان سعادت است.((ساموئید)) 

كسی كه به فكر آینده نیست و پایان كار را نمی بیند، به درد یاری و دوستی نمی خورد.((؟))

تندرستی، تاجی است بر سر انسان سالم، ولی هیچ كس جز یك بیمار، این تاج را نمی بیند.((ضرب المثل مصری)) 

دانش پزشكی در طی چند سال گذشته چنان پیشرفت حیرت انگیزی داشته كه امروز برای یك پزشك غیر ممكن است در بیمار خود، عضو سالمی پیدا كند.((اریل ویلسون)) 

وقتی انسان آنقدر ثروتمند شد كه بتواند هر چه دلش خواست بخورد، می بیند معده اش بیمار است و همه چیز را هضم نمی كند.((شاتو بریان)) 

زود خوابیدن و زود برخاستن، مرد را سلامت، ثروتمند و عاقل می كند.((بنجامین فرانكلین)) 

پول گرسنگی را درمان می كند، ولی درمان اندوه و درد نیست.((جرج برنارد شاو)) 

علاج واقعه قبل از وقوع باید كرد.((؟)) 

هرگز این چهار چیز را در زندگیت نشكن: اعتماد، قول، رابطه و قلب؛ زیرا اینها وقتی می شكنند صدا ندارند، اما درد بسیاری دارند.((چارلز دیكنز)) 

به پزشك خود ایمان داشته باشید و به گفته هایش، كه جز دارویی شفا بخش نیست، اعتماد كنید و جرعه ی تلخ او را با خاطری آسوده سركشید.((جبران خلیل جبران)) 

درست اندیشیدن بزرگترین شكل رستگاری است و به تندرستی منجر می شود.((كاترین پاندر)) 

این خواست خداوند است كه آرزوی درست دل هر انسانی را برآورد. چه بسیار پیش آمده كه آدمی با دیدن عیبهای خودش در دیگران شفا یافته است. موفقیت پیش رفتن است، نه به پایان رسیدن.((آنتونی رابینز)) 

داروی خشم، خاموشی است.((سقراط)) 

هیچ چیز از احساس همدردی دشوارتر نیست. حتی تحمل درد خویشتن به سختی دردی نیست كه به گونه ای مشترك با كسی دیگر برای یك نفر دیگر یا به جای شخص دیگری می كشیم و قوه ی تخیل ما به آن صدها بازتاب می بخشد.((میلان كوندرا)) 

هم اكنون به این حقیقت پی برده ایم كه افراد شاد غالباً كمتر از افرادی كه به گونه ای همیشگی احساس نگرانی و بدبختی می كنند بیمار می شوند.((ژوزف مورفی)) 

یك دقیقه خندیدن می تواند به بدن همان اندازه آرامش بدهد كه چهل و پنج دقیقه درمانهای خاص آرامبخش.((هنری رابین اشتاین)) 

فقر و بیماری دردناكترین چیز نیست، بلكه از همه بدتر بیرحمی مردم نسبت به یكدیگر است.((رومن رولان)) 

عشق با درد همراه است، چون رشد را موجب می شود؛ عشق با درد همراه است چون عشق چنین می طلبد؛ عشق با درد همراه است چون عشق دگرگون می كند؛ عشق با درد همراه است، چون در عشق از نو زاده می شوی.((اشو)) 

تنها عشق می تواند آدمی را از خانه و كاشانه اش آواره كند و تنها خاطره ی مرد ماهیگیری رعنا می تواند آبی دریای كوچكی را از دریا جدا كند، تا آنجا كه روی زمین سنگلاخی خشك سر بخورد و درد و رنج زمین را نادیده بگیرد.((منیره روانی پور)) 

سلامت ذوق و اخلاق نیك برای سیاستمدار سودمندتر از هوشمندی است.((گوستاو لوبن))

طبیعت بیماری را درمان می كند و دارو بیمار را سرگرم می سازد.((؟)) 

هر بیماری كه با دارو درمان نشود، چاقوی جراحی آن را مداوا می كند؛ اگر چاقو درمان نكرد داغ، چاره ی آن است، اگر داغ هم مؤثر نبود، دردی است كان را دوا نباشد.((سقراط)) 

كسی كه به تمرینهای بدنی می پردازد به هیچ دارویی نیاز ندارد، درمان او در جنبش و حركت است.((ابوعلی سینا)) 

كتابخانه برای بسیاری از مردم حكم دارو را دارد، فقط برای استعمال [ =بكار بردن ] خارجی.((آلفونس دوده)) 

شراب زده را شراب درمان است.((مثل فارسی)) 

سزاوار است مرد عاقل هنگام خوردن چیزهای خوشمزه، به یاد آورد تلخی دارو را و زیاد نخورد.((افلاطون)) 

سری كه درد نمی كند دستمال نمی بندند.((مثل فارسی)) 

زهر در دست دانایان، داروی شفابخش و داروی شفابخش در دست نادانها زهر كشنده است.((ژاكومو كازانوا)) 

دارو در تندرستی خورید.((انوشیروان)) 

دارو خوراك است و خوراك، دارو است.((بقراط)) 

دارو بسیار است، اما تعداد كمی [ از آنها ] تاثیرگذارند.((گوته)) 

دارو، انسانها را بیمار؛ ریاضیات، بشر را افسرده و الهیات، مردم را به گناه آلوده می سازد.((مارتین لوتر)) 

خود كرده را درمان نیست.((ابوالفضل بیهقی)) 

خنده بهترین داروها است.((مثل آلمانی)) 

بدتر از بیماری، وسیله ی مداوای آن است.((فرانسیس بیكن)) 

اگر عشق دارو بود، دستور كار ضمیمه ی آن كتاب پر حجمی می شد.((ارنست فرستل)) 

میانه روی را در همه چیز پاس بدار، بوئیدن هوای تازه و نظافت و ورزش روزانه را فراموش مكن، سر را خنك و پا را گرم نگه دار. دردهای جزیی خود را به مدد روزه و نه با دارو درمان كن!((بقراط)) 

دانشمند كسی است كه بكوشد تا از درد و رنج خود بكاهد.((ویكتور هوگو)) 

درست همان گونه كه داروین قانون تكامل یا ماهیت موجود زنده را كشف كرد، ماركس نیز قانون تكامل تاریخ انسانی را كشف نمود.((فریدریش انگلس)) 

عشق، نوعی جنون موقت است كه با ازدواج یا خارج كردن بیمار از شرایطی كه تحت آن به این نارسایی دچار شده، درمان می گردد.((آمبروز بی یرس)) 

خشك سالی و بیماری در مقام مقایسه با جنگ، چیزی نیست زیرا خود این دو نیز ناشی از پیامدهای دشوار و ناهنجار جنگ هستند.((ویكتور هوگو)) 

تلویزیون تنها داروی خواب آوری است كه از راه چشم باید خورد.((ویتوریو دسیكا))  
طبقه بندی: مطالب جالب و خواندنی، دانستنیهای پزشکی، طب قدیم،
برچسب ها: داستان زندگی بزرگان پزشکی، سخنان بزرگان درباره‌ی تندرستی، حکمت عارفان، عرفان، گفته بزرگان، بزرگان، بزرگان پزشکی، تندرستی، زیان‌آور،
[ شنبه 13 شهریور 1389 ] [ 03:22 ] [ حمید بابوسن ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
موضوعات
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic